Głośniki komputerowe- poszukuję dobrego zestawu do muzyki

Witam. Chciałbym kupić dobre głośniki do komputera. Nie wiem kompletnie co mógłbym kupić. Bardzo dużo słucham muzyki. Nie nastawiam się na efekty dźwiękowe w filmach czy grach - kładę nacisk na muzykę. Mam obecnie zestaw Creative 5.1, ale powoli wysiada. Kupić znowu taki zestaw?

Ale jaki? A jak nie to co innego? Cena - do ok. 500 zł. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Ja też mam creativa 5.1 i mysle ze w zupełności wystarcza :slight_smile:

Jak masz 5.1 to znaczy, że masz miejsce więc może coś takiego

http://allegro.pl/genius-sw-hf5-1-6000- … 33324.html

Jednak do muzyki bardziej poleciłbym zestaw 2.0

Może Microlab SOLO6c/7c

Engardo Alvarez , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Ja mam już od ponad 3 lat zestaw Genius SW-HF5 5.1 5000 i głośniki są niesamowite, a mają jedyne 150 WAT. Działanie mają niesamowite i potrafią znakomicie odwzorować efekty w filmie czy muzyce. np podczas trzęsienia ziemi cały pokój będzie Ci wibrował. Te wibracje i moc głosu są tak wysokie, że głośników używam na poziomie maksymalnie 60 %. Na wyższym poziomie sąsiad z dołu przychodzi żebym ściszył głośniki. Poza tym usłyszysz dokładnie i czysto każdy odgłos i dźwięk. Ja mam to wszystko na zintegrowanej karcie dźwiękowej.

Propozycja powyższa czyli model 6000 to o wiele nowszy, ulepszony i mocniejszy model dlatego też uważam że jest wart wysokiego zainteresowania.

Jeśli chodzi o słuchanie muzyki na tych głośnikach, to mogę Ci od razu powiedzieć, że do tego również znakomicie się nadają. W tych głośnikach możesz sobie wszystko poustawiać wedle swoich upodobań. Np. nie lubisz basów to wyłączasz Subwoofer. Chcesz słyszeć wszystkie instrumenty jakie lecą w danej piosence to włączasz na maksa odpowiednią opcję (ja mam od tego pokrętło Surround). W tej nowszej wersji wszystko masz na pilota.

Moim zdaniem możesz brać Genius 6000 i będziesz z nich niesamowicie zadowolony. Takie zdanie mam na podstawie moich Genius 5000.

Tak nawiasem mówiąc to do końca nie wiem czym to jest spowodowane ale te głośniki na systemie WIN Xp (tak jest u mnie) brzmią jak zwykłe głośniki z supermarketu za 50 zł. Natomiast gdy zacząłem używać ich na Viście, a teraz na WIN 7 to brzmią tak jak opisałem je na początku.

No niestety korzystam z Windows xp… Na wymianę systemu się nie zapowiada. Na prawdę system operacyjny ma znaczenie? :o

Z moich doświadczeń wynika, że system Windows Xp nie obsługuje w pełni technologii zawartych w tych głośnikach ze względu prawdopodobnie na jego starość. Z kolei Vista i WIN 7 obsługuje je w pełni. Ja wykonywałem różne rzeczy. Wielokrotnie instalowałem na nowo Xp po pełnym formacie, testowałem na innych komputerach stacjonarnych, laptopach, instalowałem najnowsze sterowniki i nic nie pomagało, a gdy tylko podłączyłem je do jakiegokolwiek systemu Vista lub WIN 7 to brzmiały tak jak opisywałem wyżej.

Te nowsze głośniki Genius 6000 to niestety nie mogę potwierdzić, że nie będą miały tego samego. Gorąco polecam te głośniki ale dopiero od poziomu systemu Vista.

No to w takim razie u mnie to odpada. Kompa mam starego, na razie mi on wystarcza, więc na zmianę systemu się nie zapowiada. No to juz nie wiem co robić. A da sie kupić jakąś wieżę możliwej jakości t tej cenie? Z tego co wiem to trzeb nieco więcej zapłacić, no ale ja na ten temat wiem niewiele…