Głośniki Logitech x-530 (buczenie)

Witam

Moje głośniki Logitech x-530 buczą wydaje mi się że jest to transformator. Przy wyłączeniu ich wyłącznikiem też buczą. Krótko mówiąc buczą jak są podpięte do zasilania, nie jest to głośne buczenie, ale jak mnie to drażni :frowning: . Podczas słuchania np: muzyki nie słychać tego, ponieważ dźwięk zagłusza to. Głośniki mają już z 4 lata. Więc co to może być? Bo membrana na pewno to nie jest bo dźwięk jest czysty podczas słuchania.

Sprawdź jeżeli masz taką możliwość na innym zasilaczu. Zwróć tylko uwagę aby miał podobną moc i polaryzację na wtyczce. Jeżeli nie będzie buczenia to w twoim może być uszkodzony prostownik(diody).

…lub kondensatory (straciły pojemność), buczenie to przydźwięk od źle wygładzanego napięcia czyli dużych jego tętnień.

Ok, nie rozkręcałem ich jeszcze. Jak to zrobię to zobaczę czy kondensatory wyglądają na uszkodzone jak tak to wymienię je. A jeżeli chodzi o diody prostownicze to chodzi tu o układ graetza?

-Dokładnie tak. A kondensatory to za dużo powiedziane, najprawdopodobniej będzie jeden.