Głośniki logitech x-530, karta dźwiękowa, konfiguracja

Witam, z góry przepraszam ale nie wiedziałem gdzie umieścić temat… A teraz tak potrzebuje pomocy w konfiguracji otóż jakoś tam to podłączyłem ale nie wiem czy dobrze :stuck_out_tongue: heh niby wszystko gra… Ale wole dla pewności xd Otóż wszystkie głośniki grają… Nie wiem czemu może tak jest ale subofer też gra a wydawało mi sie że subofer jest tylko od bassu :stuck_out_tongue: hmm i tylne głośniki grają troche słabiej niż te przednie… To po pierwsze. Po drugie mam screena z mojego panelu karty dźwiękowej (czy jak to tam powiedzieć ) xd SCREEN: http://img14.imageshack.us/my.php?image=realtek.png proszę mi powiedzieć czy dobrze są skonfigurowane ?? Jak źle to prosze mi napisać jak zrobić by było poprawne :stuck_out_tongue: Iż męczy mnie to ponieważ gdy klikam znak (podobny do tego) |> (na dole w tym panelu) to tylko dwa głośniki się “odzywają” centralny sie “nie odzywa” ani tylne ani subofer. THX for help

spróbuj podpiąć wszystkie pod jedną linie np wszystkie pod pierwsze 3 wejścia

No mam podobnie zrobione :stuck_out_tongue: Pomarańczowy, czarny mam podłączone na tej samej lini do wejść pomarańczowy i czarny… Natomiast zielony mam pod pomarańczowym kablem do wejścia zielonego…

to podpiołeś je tak ja mówiłem ? pomogło czy nie ? :slight_smile:

Nie podpiąłem bo nie wiem jak xD hahah

Witam.

Poukładajmy wszystko po kolei.

Masz płytę główną Gigabyte z zintegrowaną kartą dźwiękową.

Prawdopodobnie będzie to jakiś układ Realteka np. ALC888

ze sprzętowym dekoderem dźwięku wielokanałowego DD (AC3) i DTS

oraz Dolby Pro Logic.

Na panelu ustawień karty dźwiękowej masz opcje ustawiania :

ANALOGOWE : Panel tylny i Panel przedni (wyjścia mini jack)

CYFROWE : Coaxial i Optic

Zakładam teraz, że masz np. film lub grę, która jest z dźwiękiem wielokanałowym

Dolby Digital lub DTS.

WYJŚCIA ANALOGOWE - Panel tylny

  1. podłączasz kable z zestawu Logitech (pomarańczowy, zielony, czarny) do odpowiednich wyjść,

  2. uaktywniasz wyjścia analogowe (ptaszek),

  3. dekoder sprzętowy Realteka ALC888 zdekoduje (odpowiednio DD lub DTS) ten sygnał audio,

  4. z głośników zestawu Logitech odtworzona zostanie ścieżka dźwiękowa wielokanałowa DD lub DTS

WYJŚCIA CYFROWE - Coaxial lub Optic (używasz gdy masz np. amplituner kina domowego z dekoderem DD, DTS)

  1. podłączasz kabel koaksjalny lub optyczny z amplitunerem,

  2. uaktywniasz wyjście cyfrowe (ptaszek),

  3. Sumaryczna ścieżka dźwiękowa (bez zdekodowania) będzie podana na amplituner kina domowego,

  4. dopiero na amplitunerze nastąpi zdekodowanie ścieżki dźwiękowej,

  5. do amplitunera podłączone są głośniki (kolumny),

  6. na kolumnach zostanie odtworzona ścieżka dźwiękowa wielokanałowa DD lub DTS

W przypadku gdy ścieżka dźwiękowa w filmie lub grze jest tylko STEREO to można ją zdekodować

wielokanałowo w Dolby Pro Logic.

Podsumowanie :

Wyjścia analogowe używamy gdy mamy np. taki zestaw jak Logitech x-530

i wówczas ścieżka dźwiękowa jest sprzętowo dekodowana przez kartę dźwiękową.

Oczywiście musi mieć DD lub DTS.

Wyjście cyfrowe używamy gdy mamy np. zestaw kina domowego

i wówczas ścieżka dźwiękowa dekodowana jest przez dekoder w amplitunerze

a nie na karcie dźwiękowej.

Teraz myślę, że sam potrafisz odpowiedzieć na pytanie, dlaczego jak zaznaczysz

wyjście cyfrowe to gra tylko lewy i prawy kanał ? (STEREO)

Coś mniej więcej załapałem xD hah tylko tego nie rozumiem (nie wiem o co gdzie mam zaznaczyć ptaszka) 2. uaktywniasz wyjścia analogowe (ptaszek),

hautan1 ,

Akurat nie mam takiej płyty, ale na screenie przy wyjściach analogowych i cyfrowych

masz na niebieskim tle znak podobny do “x”.

Może to jest wejście do konfiguracji lub uaktywnienie tego wyjścia.

to miałem na myśli pisząc o zaznaczeniu “ptaszek”.

Ogólnie w mojej wypowiedzi podałem przypadki użycia wyjść analogowych i cyfrowych.

W Twoim przypadku chodzi o wyjścia ANALOGOWE.