Głośniki logitech x-540 i ich rozmieszczenie

Zamierzam sobie kupić głośniki logitech x-540, lech niewiem jak mam je rozmieścić, mam monitor CRT więc musi stać tam gdzie stoi i bez przesówania go nigdzie bo inaczej będe go miał 20cm od oczu.

Mój pokój wygląda tak:

http://img254.imageshack.us/img254/4201/pokjxl8.jpg

i jak mam rozmieścić te głośniki aby był najlepszy efekt? tam gdzie jest czarna kropa zazwyczaj siedze jak oglądam filmy, a jak gram to na krześle.

Obrazek zamieniono na link, rozjeżdżało się Forum, proszę tak robić na przyszłość

boczi

w Twoim przypadku coś takiego

pokjxl8ki9.th.jpg

Tak jak pokazał PeterMac tylko że głośnik L powinien być bliżej monitora.

według tego głośnik RL jest umieszczony na meblach, i on by był dużo wyżej niż reszta, a gddzieś czytałem że głośniki mają byś rozmieszczone na wysokości głowy…

najlepiej jak są na wysokosci głowy/uszu, ale wiadmo ze nie zawsze jest taka mozliwosc, więc nie zaszkodzi jak bedzie o kilkadziesiąt centymetrów wyżej niżej, szczególnie ze to tylko surroundy, jak chcesz mieć na wysokosci głowy to mozesz kupić na tył stojaki/standy z regulacją.

Znalazłem inne wyjście, tam gdzie się kończą meble głośnik RL umieszcze tam w rogu gdzie krzyżuje się ściana z meblami, co o tym myślicie? Gośnik RL nie przesunie się bardzo ale będzie niżej.

Złączono Posta : 02.04.2007 (Pon) 20:43

albo takie coś:

pokjxl8ki92gn7.th.jpg

Albo takie, tam gdzie jest głośnik RL mam telewizor więc jak go tam położe to będzie na wysokości uszu:

pokjxl8ki93qr9.th.jpg

obydwie mozliwosci są OK, najlepiej sprawdzic to w praniu podczas filmów czy tez testera gdzie gra muzyka wokół ciebie i ustawić najbardziej optymalne rozstawienie, pamietaj zeby glosniki były skierowane przodem w strone ciebie, a czy dalej czy blizej to juz sam musisz dostrzec jak lepiej, tez zalezy od mocy głosników jak są dosc słabe to ustaw tylnie blizej bo jak je dasz na koncu a bedła za słabe to bedą malo slyszalne.