Głośniki Logitech x530 - nie działają poprawnie

Pewnie dużo razy przewijał sie temat głośników Logitech x-530 na różnych forach… Przeglądałem pare z nich i niestety nie znalazłem konkretnych informacjii o sterownikach do mojej karty dzwiękowej(być może za mało szukałem). Wczoraj zrobiłem formata na kompie by wgrać sobie oryginalnego Windowsa Media Center i wgrywałem sobie sterowniki. Niestety głosniki nie działałały tak jak powinne :expressionless: 2 grały tylko + subwoofer. Mam wbudowaną karte muzyczna VIA do płyty głównej ASUS 5kpl/1600. Wgrałem sobie sterowniki z neta VIA HD Audio Codec Driver 2.00. W ustawieniach zmieniałem na 5.1. Może mi ktoś podać dobre sterowniki do tej wbudowanej karty dźwiękowej? :? Z góry dzieki

wnu91 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Puść coś w 5.1 wtedy powinny grać wszystkie.

Możesz poczytać to: genius-hf5-6000-nie-rozdziela-dzwieku-tylne-glosniki-t387598.html

W prawdzie tam była sytuacja trochę inna, ponieważ dotyczyło systemu win7, ale i tak możesz się z niego trochę dokształcić.

No właśnie są tu rozwiązania do innych systemów gdzie u mnie niestety by nie zadziałały. Chciałem zainstalować VIA HD Audio Deck żeby pokombinować coś w ustawieniach lecz co sie okazało nie mam audio (NoAudioChip - entry not found in the string table). To coś zmienia? Niewiem co mam zrobić teraz… Jest jakiś plugin do Winampa pod Windows Media Center? Próbowałem z foobarem aktywować convert stereo to 4 channels lecz nadal tak samo gra. Jakieś porady? :frowning:

Upewnij się, że głośniki są dobrze podłączone, często kolory na płycie głównej nie odpowiadają tym z głośników.

Cóż sprawdzałem każdy głośnik do każdego wejścia… Działa mi tylko jedno wejście FRONT LEFT… pozostałe wejścia (REAR RIGHT, REAR LEFT, FRONT CENTER) nie działają. Za to każdy głośnik który wchodzi do tego dobrego wejścia - działa. Jestem pewny ze nic się z wejściami nie stało i się nie spaliły czy coś takiego… :expressionless: