Głośniki na USB - delikatne i ciche trzaski

Posiadam laptopa DELL Inspiron 15 (N5050) ze zintegrowaną kartą dźwiękową. Do niego podpinam na USB głośniki Dell PS511 (jeden kabel do dźwięku i zasilania - zintegrowany z głośnikami na stałe). Od jakiego czasu słyszę w nich delikatne i ciche trzaski: gdy włączam bardziej rozbudowaną stronę www, głównie zawierającą elementy flash (nawet taki, który nie emituje dźwięków); gdy włączam na stronie jakąś muzykę (YouTube, radia internetowe z flashowymi playerami itp), pauzuję ją lub zatrzymuję; gdy włączam, pauzuję lub zatrzymuję dźwięk w aplikacjach takich jak AIMP lub Spotify. Trzaski są stosunkowo ciche — trzeba dopiero nachylić się nad głośnikiem, by je usłyszeć; z odległości ok. 75 cm są praktycznie niesłyszalne. Nie stają się głośniejsze nawet w momencie ustawienia głośności na full. Nie jest to kwestia zasilania sieciowego - to samo dzieje się, gdy laptop działa na baterii. Nie jest to raczej wada portu usb, ponieważ posiadam ich w laptopie 3 i na każdym jest to samo - czy to z lewej, czy z prawej strony obudowy. Nie jest to też chyba wina karty dźwiękowej, bo w słuchawkach (podłączanych przez złącze mini-jack) trzasków nie słychać. Wszelkie urządzenia nagrywające mam wyłączone. Mam wrażenie, że powstają w momencie, gdy jakaś aplikacja chwilowo zwiększa zużycie RAM lub CPU. Dlaczego jednak są słyszalne tylko w głośnikach na USB, a nie w słuchawkach na mini-jack? Kabla w głośnikach nie mogę zmienić, bo jest z nimi scalony. Póki co nie mam możliwości podpięcia przez usb innych głośników, ani podpięcia aktualnych do innego komputera.