Głośniki nie działają

Kupiłem nowe głośniki, podłączyłem je, ale nie działają. Podłączyłem do komputera, dałem w głośniku POWER i światełko się nie zapala.

Głośniki to Logitech X-230.

Może zepsute?

Nowe.

Nowe też mogą być zepsute.

Już działają. :slight_smile:

Mam pytanie - jakieś sterowniki, update trzeba zainstalować? Czy tylko podłączyć?

Zainstaluj sterowniki od płyty głównej.

Co było nie tak że nie działały?

I do karty dźwiękowej, jeżeli ich jeszcze nie Masz.

Jeszcze raz?

Nie włączyłem wtyczki do listwy. :smiley:

Bez komentarza.

Trzeba zainstalować sterowniki do płyty głównej? Czy tylko podłączyć do komputera i tyle?

podłącz i po sprawie.

Ale czy na pewno? Bo kto wyżej napisał inaczej.

Podłączyć zawsze możesz, ale jak nie Masz zainstalowanej karty dźwiękowej to dźwięku nie usłyszysz.

Wtedy zainstaluj sterowniki. Najpierw od chipsetu płyty głównej, a potem od karty dźwiękowej.

Ja mam kartę dźwiękową zintegrowaną. Podłączyłem głośniki do komputera i działają.

Czy wcześniej powinienem zainstalować jakieś sterowniki? Jakie?

Za jakiś czas założę kartę dźwiękową Creative Sound Blaster Audigy SE. Co wtedy będę musiał zrobić?

Jak działają, czyli słyszysz dźwięk, to zapewne Masz już wgrane odpowiednie sterowniki i nic nie musisz robić. Jedyne co możesz zrobić, to uaktualnić je do najnowszych ze strony producenta płyty głównej.

Wyłączyć kartę zintegrowaną w Biosie. A w windowsie, zainstalować sterowniki do SB Audigy SE.

Jak to wyłączyć w BIOS-ie? Mógłby mi ktoś wytłumaczyć krok po kroku?

Jeśli nie wyłączę w BIOS-ie a zainstaluję sterowniki do karty dźwiękowej Creative Sound Blaster Audigy SE w Windowsie, to co będzie?

Do biosu wchodzisz klawiszem DEL przy starcie komputera. Wchodzisz w Integrated Peripherals i wszelkie opcje typu: AC’97, Onboard Chip Sound, Azalia Codec ustawiasz na Disabled. Potem wciśnij klawisz f10 i zapisz zmiany.

Czyli trzeba ustawić w BIOS-ie i zainstalować sterowniki do karty dźwiękowej w Windowsie i wystarczy? Czy coś jeszcze?

Do głośników trzeba jakieś sterowniki?

Do głośników nie potrzeba żadnych sterowników. Wyłącz zintegrowaną kartę dźwiękową w biosie, zainstaluj sterowniki i problem powinien zniknąć chyba, że karta jest uszkodzona.

Wystarczy integre w menedżerze wyłączyć nie trzeba się po biosach szwędać.