Głosniki-problem

Witam posiadam głosniki Creative 2.1. Otoz mam taki problem , mianowice nie działa mi głosnik lewy.Dodam , ze gdy mialem podlaczone glosniki do wtyczniki glosnikow z przodu komputera dzialaly obydwa tak jak byc powinno. Od razu odpowiadam , ze nie moge miec juz podlaczonych do przedniego gniazda poniewaz musialem odlaczyc wejscia USB , a sa one ‘spiete’ z wtyczka.Gdy podlaczylem je do tylniego gniazda dziala tylko sub i prawy glosnik .Posiadam karte dzwiekowa AMD HD Audio Device . Prosze o pomoc.

Być może masz uszkodzone gniazdo bądź kabel połączeniowy od głośników. Sprawdzałeś na innym sprzęcie? Np telefonie?

Na telefonie jest wszystko okej , głosniki na pewno działaja bo podlaczone do przedniego gniazda dzialaly tak jak powinny.

Czyli wniosek się nasuwa jeden że masz uszkodzone tylne gniazdo w płycie.

Mozliwe jest to , ze uszkodzone jest tak , ze nie dziala tylko jeden glosnik a reszta gra ?

Jakiś pin w wejściu może być uszkodzony i nie łapie. Spróbuj przełączyć na inne gniazdo i w realteku przestawić.

A w soundmax da sie przestawic ?

Powinno się dać, tylko zależy czy ta karta jest np 5-cio kanałowa. Wiem że na starych kartach nie szło tego przestawić.

Tomek1710 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy swoich postach.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Witaj kolego.

Ustaw w programie karty dźwiękowej lub jej sterowniku parametr - głośniki stereo - pewnie teraz masz ustawione na 5.1 lub 7.1 w każdym z tych przypadków na gniazdach są inne sygnały (nie sugeruj się opisami gniazdek na płycie głównej.

Ja u siebie mam włączony mikrofon pod czerwone a głośniki pod zielone choć wg instrukcji powinno być niebieskie.

Zerknij też tu:

problem-dzwiekiem-windows-t359094.html

Pozdrawiam.