Glosniki - problem

siemka, kupilem glosniki creativa SBS 580 i jakas karte 6-kanalowa o nazwie Forte Media 801. zainstalowalem sterowniki, poustawialem w opcjach na 5.1 i fajnie wszystko gra oprocz glosnika centralnego. Gra on podobno tylko w filmach DVD i w grach ale nie u mnie, jest tylko cisza. W testach jest wszystko poodwracane, tam gdzie powinien sie odezwac glosnik lewy odzywa sie glosnik prawy, jest tak na tylnich i na przednich glosnikach. A glosnik centralny odzywa sie jako subwofer. Nie mam pojecia czego to moze byc wina, probowalem cos w ustawieniach pozmieniac ale nic z tego nie wyszlo.

Szukalem na tym forum podobnych problemow ale nikt nie mial takiego problemu co ja.

PROSZE pomozcie mi z tym problemem

Może wypadało by wsadzić kabelki w odpowiednie dziurki ??

](*,)

na karcie muzycznej przy kazdym wejsciu jest napisane do czego sluzy kazde wejscie: rear, front, center, sluchawki, mikrofon. wiec chyba nie moglem sie pomylic??

Eh… Powkładaj odpowiednio kabelki, popodgłaszaj wszystko w mikserze na maxa, i ustaw w EAX console opcje CMSS w ten sposób ;] proste

ja nie mam karty sound blaster tylko forte media fm801 ktora kosztowala 35zl i nie mam tego mixera co ty masz