Głośniki przy monitorze - zła decyzja?

Witam.

Mam taki mały problem.

Mam głośniki w systemie 2:1 i chciałbym aby te 2 mniejsze stały przy monitorze.

Ale usłyszałem że nie może tak stać gdyż, iż, azaliż, rozmagnetyzowuje monitor.

Czy to prawda?

Głośniki są marki TECHNIKA Model : H16SP-03

Monitor to BENQ Model : Q7T4 choć w prawym dolnym rogu obudowy monitora jest napisane “FP71G+”

Obecnie głośniki znajdują się w takim ustawieniu:

Klik

A chciałbym aby były w takim:

Klik

Doradzicie?

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Problem zakłóceń głośników i monitora był widoczny w monitorach CRT. Przy LCD nie zauważam problemów.

Podobny problem jak z bateriami w nowych telefonach. Formować czy tez nie. Ładować 3 razy do pełna i do końca wyładowywać czy nie. "Ale to już było … " Technologia idzie do przodu i pewne dawne zalecenia już nie maja tu miejsca. Mktos ma rację. Mogą stać obok monitora.

Przy tym monitorze nie ma to znaczenia, gdyż problem dotyczył tylko kineskopowców, a ponadto był mocno wyolbrzymiony.

U mnie od pół roku przy LCD stoją 2 głośniki od wieży i nie zauważyłem problemów. Więc śmiało możesz sobie je ustawić, poza tym miałem crt i głośniki 5.1 centralny stał na monitorze a 2 satelitki tuż obok i też nic się nie działo.

Ja mam dużą kolumnę przy LCD od 5 lat i monitor chodzi jak nówka sztuka

Jak głośniki mają ekrany magnetyczne to też i przy monitorze CRT mogą stać.

Mogą stać, u mnie stoją już trzy, czy nawet cztery lata - nie zauważyłem jakiś problemów z tego powodu.

U mnie głośniki stoją od zawsze koło monitora, nawet jak miałem monitor CTR to nic nie zauważyłem.