Głośniki w monitorze nie działają!

Witam.

Ostatnio kupiłem używany monitor (od zaufanego przyjaciela) i nie działają mi w nim głośniki. Kiedy podłączę do niego słuchawki, też nie działają. Monitor podłączyłem przez kabel HDMI. Kiedy wcześniej podłączałem telewizor, przez ten sam kabel, dźwięk był. Kiedy pytałem się mojego znajomego, to dowiedziałem się, że sprawdzał, czy w monitorze na pewno działają głośniki, i u niego działały (też podłączone przez kabel HDMI)

 

Monitor:

Hej,

Czy w ustawieniach dźwięku masz zaznaczone, by domyślnym źródłem dźwięku była wyjście HDMI?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Tak, mam ustawione na domyślne urządzenie. Tak samo w monitorze jest tryb cisza i jest on wyłączony.

Podgłośniłeś dźwięk przez HDMI w ustawieniach systemu i na monitorze (tak, tam też jest regulacja dźwięku). Do karty graficznej masz zainstalowane sterowniki dźwięku pod HDMI (nie wiem jaką masz i jak to wygląda w nVidii, w AMD są do wyboru w trakcie instalacji). Wiem że to pewnie banalne pytania, ale często w takich miejscach popełniane są błędy.

Tak, z tymi dźwiękami też już próbowałem. W monitorze próbowałem z różnymi głośnościami. W systemie dźwięki HDMI i bez zmian, tak samo w monitorze. W monitorze ustawiałem głośności od 20 do 100 i na żadnej nie ma dźwięku. A karta graficzna to AMD Radeon 7750 HD.  Sterowniki wzięte ze strony producenta. Natomiast od razu powiem, że płyta główna to Gigabyte M85M-US2H. A sterowniki do HDMI są zainstalowane poprawnie, ponieważ spróbowałem zamiast monitora, podłączyć telewizor, a tam dźwięk był.

 

A to mi się wydaje że problem może być z samym monitorem (a dokładniej z głośnikiem/wyjściem słuchawkowym w nim). Możesz sprawdzić czy do monitora nie ma jakiegoś sterownika dodatkowego do pobrania ze strony producenta, ale generalnie nie ma możliwości żeby działał telewizor, nie działał monitor a wina była w samym komputerze (karta graficzna, system czy coś).

Spróbuj zresetować monitor do ustawień fabrycznych. Brzmi dość śmiesznie, ale przy podobnej sytuacji reset ustawień monitora pomógł (dźwięk szedł przez kabel jack 3,5 mm - ani z komputera ani z telefonu nie działało, a po resecie zaczęło normalnie działać).

czy kiedy masz ustawienia dźwięku w monitorze nie masz opcji wyboru jego źródła?

Np. w moim hp w2228h głośniki mogę włączyć tylko dla jednego kanału na raz - jack 3,5mm albo HDMI. Te ustawienia nie zmieniają się z automatu. Czy możesz to sprawdzić?

 

Aha no i jak to nie poskutkuje to sprawdź wogóle czy po podłączeniu głośników przez jacka masz dźwięk.

Po Twojej odpowiedzi sprawdziłem dokładnie monitor, rozebrałem go i okazało się, że jeden przewód jest uszkodzony. Zalutowałem uszkodzone miejsce i już dźwięk działa. Dziękuję! :smiley: