Głośniki + xbox + telewizor + dekoder ?

Witam,

Mam głosniki CREATIVE 5.1 SBS 585 - dwa zestawy połączone w jeden 7 głośników + centralny + subwofer ( dość stare ale mam wszystko fajnie rozmieszczone i wszystko w ścianach ) teraz wszystko jest podłączone do komputera i gra świetnie ale w telewizorze mam smart tv i już nie używam.

Chciałbym je podłączyć do Telewizor LG 43LH560V,
dodatkowo mam dekoder cyfrowy polsat HD6000 oraz Xbox one S

Jeśli podłączę pomarańczowy kabel do jacka w tv to gra tylko centralny i subwofer. Fajnie jakby można uzyskać dźwięk przestrzenny, tylko czy to jest warte zachodu ? A może można zrobić tak żeby po prostu grały wszystkie bez przestrzennego? Może pora kupić kino domowe.

Pozdrawiam

Na jacku z TV nie uzyskasz dźwięku przestrzennego - ma tylko 2 kanały (stereo) i gniazdo przeznaczone jest na słuchawki.
Kino domowe to nie głupi pomysł, a i odbiór nieporównywalnie lepszy niż z głośniczków komputerowych.

2 polubienia

A jak sobie zrobię przejściówkę z 3 jacków, które wychodzą z subwofera na 1 jacka to będzie grało wszystko?

Tego nie wiem, ale w najgorszym przypadku, albo nie będzie grać, albo bardzo cicho.
Siła sygnału analogowego audio z jacka TV jest ograniczona, a nie wiadomo jak głośniki będą go wzmacniać.

1 polubienie

Grać będą, ale będzie to tylko stereo.

1 polubienie