Głośniki z urwaną końcówką kabla


(Artekgml) #1

Witam. Odkopałem ostatnio u siebie dwa głośniki, które pochodzą z jakiegoś samochodu. Ponieważ mają kabel, który został odcięty nie mogę ich do niczego podpiąć i chciał bym coś przylutować ale nie wiem za bardzo co i w jaki sposób ponieważ się kompletnie nie znam na tym.. Prosze o podpowiedź co mogę z nimi zrobić. Jakiś jack żeby grały z telefonu? Albo co kolwiek? :) 

 

Zdjęcia tych głośników z mojego dropboxa:


(Revolver0) #2

MIernik w dłoń i do dzieła, pytanie jak to dalej idzie. Na trzecim zdjęciu są dwa przecięte kable, pytanie jak sie kończą, jakaś wtyczka?


(=Bogdan=) #3

Bez odpowiedniego wzmacniacza nic z tymi głośnikami nie zrobisz.


(Artekgml) #4

Kabel wychodzi z głośników i kończy się bez żadnej wtyczki, po prostu jest uciety. Dodam jeszcze jedno zdjęcie jednego z głośników dla jasności:

https://www.dropbox.com/s/gkouuogxfwbdo22/zdj%C4%99cie%2003.03.2015%2C%2011%2047%2043.jpg?dl=0


(Duffee) #5

nie lepiej kupic nowe glosniki z dobrymi kablami ew same kable z wtyczka ? 


(Veers) #6

Do telefonu ich nie podpinaj - chyba że masz taki który możesz spisać na straty. Miernik ci żaden nie jest potrzebny - na zdjęciach widać że zaciski przy głośnikach są dobrze oznaczone (+/-). Ale tak jak już wspomniał =Bogdan= - bez wzmacniacza do niczego ci się nie przydadzą.


(dark__jedi) #7

To są głośniki samochodowe, więc trzeba zwrócić na impedancję 4 omową, przy podłączaniu do jakiegokolwiek wzmacniacza. Koszt tych głośników ca 25-30 zł


(Revolver0) #8

a to jak bez zadnej wtyczki to miernik nie potrzebny.


(WolfX) #9

To nie są głośniki do których używa się kabla z jackiem i telefonu/komputera. Najpierw trzeba je podłączyć do radia/wzmacniacza i przez wzmacniacz właśnie do kompa/telefonu.


(Artekgml) #10

Rozumiem czyli wiele z nimi nie zrobię. Dzięki za pomoc