Głośniki znikający dźwięk, trzeba wybudzać tak jakby dwuklikiem - jak dodać dźwięk na stałe?

Mam ustawioną na bardzo niską wartość 4, głośność dźwięku. Dźwięk mi znika i trzeba wybudzać dwuklikiem. Możliwe że urządzenie jest usypiane, poznaje to po tym, że dioda, a właściwie niebieskie podświetlenie wokół głośników nie świeci się, tak jakby sprzęt po prostu był wyłączony.

Co zrobić żebym miał cały czas dźwięk? Pamiętam, że przy innych urządzeniach takich jak Bluetooth, dało się dogrzebać do ustawień np. żeby urządzenie działało cały czas, gdy jest ono zasilane lub coś podobnego. Nie wiem jak taka opcja dokładnie się nazywała i gdzie ją znaleźć. Sterowniki raczej też być może mam nie do końca wszystkie zainstalowane, ale to raczej nie powinno stanowić problemu skoro mam dźwięk.

To tak jak mówę, dwuklik na chwilę pomaga, dźwięk jest przywracany działa normalnie, ale po pewnym czasie gdy np. jest cisza zostaje on wyłączony i trzeba na pasku zadań klikać dwukrotnie na ikonę głośnika, a potem na suwak, żeby przywrócić go do działania.

Można coś z tym zrobić?

glosniki_c

Można spróbować w tle odpalać niesłyszalny szum:

https://onlinetonegenerator.com/hearingtest.html

Ja nie słyszę już 19-22 kHz.

Jak znajdziesz metodę by nie żarło to pamięci to może będzie zajęte mniej niż 50 MiB RAM-u (zostaje też ukryć player spod kombinacji Alt + Tab).

Słabe rozwiązanie, komplikowanie problemu i robienie pętli niepotrzebnie tylko.

Myślę, że jakby przeszukać spokojnie ustawienia lub jakieś suwaki, to poszłaby konfiguracja.

Tylko nie wiem gdzie szukać odpowiedniej opcji.

Więc to wyżej rozwiązanie odpada, krótko mówiąc. Normalny sposób by się przydał, a nie robienie kanapki.