Głośniki znikający dźwięk, trzeba wybudzać tak jakby dwuklikiem - jak dodać dźwięk na stałe?

Mam ustawioną na bardzo niską wartość 4, głośność dźwięku. Dźwięk mi znika i trzeba wybudzać dwuklikiem. Możliwe że urządzenie jest usypiane, poznaje to po tym, że dioda, a właściwie niebieskie podświetlenie wokół głośników nie świeci się, tak jakby sprzęt po prostu był wyłączony.

Co zrobić żebym miał cały czas dźwięk? Pamiętam, że przy innych urządzeniach takich jak Bluetooth, dało się dogrzebać do ustawień np. żeby urządzenie działało cały czas, gdy jest ono zasilane lub coś podobnego. Nie wiem jak taka opcja dokładnie się nazywała i gdzie ją znaleźć. Sterowniki raczej też być może mam nie do końca wszystkie zainstalowane, ale to raczej nie powinno stanowić problemu skoro mam dźwięk.

To tak jak mówę, dwuklik na chwilę pomaga, dźwięk jest przywracany działa normalnie, ale po pewnym czasie gdy np. jest cisza zostaje on wyłączony i trzeba na pasku zadań klikać dwukrotnie na ikonę głośnika, a potem na suwak, żeby przywrócić go do działania.

Można coś z tym zrobić?

glosniki_c

Można spróbować w tle odpalać niesłyszalny szum:

https://onlinetonegenerator.com/hearingtest.html

Ja nie słyszę już 19-22 kHz.

Jak znajdziesz metodę by nie żarło to pamięci to może będzie zajęte mniej niż 50 MiB RAM-u (zostaje też ukryć player spod kombinacji Alt + Tab).

Słabe rozwiązanie, komplikowanie problemu i robienie pętli niepotrzebnie tylko.

Myślę, że jakby przeszukać spokojnie ustawienia lub jakieś suwaki, to poszłaby konfiguracja.

Tylko nie wiem gdzie szukać odpowiedniej opcji.

Więc to wyżej rozwiązanie odpada, krótko mówiąc. Normalny sposób by się przydał, a nie robienie kanapki.

Problem nadal nie został rozwiązany. Doinstalowałem, ale nic to nie dało - sterownik Audio Realtek od płyty głównej, tylko nazwa się zmieniła na Głośniki (Realtek(R) Audio).
Podczas korzystania zestaw audio (niebieska dioda) wyłącza się i dźwięk niknie, dopiero po dwukliku na suwak w wyżej wskazanym obrazku głośniki na chwilę znowu działają.

Problem tkwi w urządzeniu, nie w sterownikach czy ich konfiguracji.

Moim zdaniem, problem rozwiążesz tylko przez zmianę zestawu audio na inny, który nie ma tak agresywnego sposobu oszczędzania energii, ewentualnie przez połączenie zestawu z komputerem przez kabel, jeśli jest taka możliwość.

Te głośniki podpięte są poprzez minijack? Jeżeli tak, to przez minijack nie można sterować usypianiem. Czyli usypianie realizuje zestaw audio we własnym zakresie. Czyli próby ze sterownikami nic nie dadzą.

Jeżeli zestaw jest podłączony w jakiś inny sposób (np USB) no to inna rozmowa.

Ale dlaczego? To jest całkiem dobry pomysł na obejście problemu, jeżeli zadziała to prosty sposób żeby uniknąć wymiany urządzenia

Swoją drogą, co to za zestaw audio/głośniki?

Tak, przez złącze Jack 3,5 mm. Ale właśnie dwuklik wybudza z "usypiania" czy jak to tam zwać. Czyli jakieś sterowanie tam jest, ale jak się do tego odwołać nie wiem.

Wymiany urządzenia wolałbym uniknąć, bo specjalnie zainwestowałem w takie, które miało podnieść jakość dźwięku.

No, zestaw jest przez kabel podłączony. Zestaw audio mogę chwilowo zmienić na inny w celu wyeliminowania źródła problemu, chociaż nie wiadomo co dokładnie można dzięki temu stwierdzić.

Głośniki to GigaWorks T20 Series II (51MF1610AA000), celowo wybrałem takie, bo były przez wielu chwalone za wykonanie i jakość, ale ze względu na to że ten produkt ma już swoje lata kupiłem używane.
Na gałkach mam sterowanie od BASS, TREBLE, VOLUME, ale prawdę mówiąć wszystko mam przekręcone maksymalnie na prawo. Chyba, że kabel Stereo Line Out (zielone) ma jakąś wadę i w tym problem.

Jesteś pewien, że dwuklikiem wybudzasz głośniki? Zgodnie z instrukcją


zasialnie włacza się po wykryciu dźwięku, ewentualnie możesz wyłączyć i włączyć ponownie głośniki gałką… i nic więcej nie piszą. W sumie nie widzę innego sposobu na wykonanie takiego wybudzania. Może przypadkowo dwuklikiem wywołałeś jakiś dzwięk?

Tutaj jest ta instrukcja User manual Creative GigaWorks T20 Series II (English - 2 pages)

Jeżeli jest to duży problem, to pewnie zaprzyjaźniony elektronik by był w stanie rozkręcić i usunąć to wyłączanie.

Miałem te głośniki w biurze i nie kojarzę problemu z wybudzaniem. Może daj znacznie głośniej w komputerze ale ścisz w głośnikach. Dzięki temu mocny sygnał z komputera może wybudzić głośniki z uśpienia, ale głośniki zagrają cicho bo tak je ustawisz gałką na obudowie