Głośno chodzący komputer!

mam problem ponieważ mój komputer od jakiegos czasu zaczął głośno chdzić i niewiem nadal od czego to zależy ( ten komputer ma zaledwie 4 miesiące )

mam 1gb ram , procesor Intel core 2 duo E 4500 2,21 GHz, karta graficzna GeForce 8600, nie dawno wycziściłem koputer w środku przez jakąś godzine bybło trochę ciszej a po dniu znów jest głośno ! od czego to zależy ??

ostatno miewam problem z windowsem przy włączaniu cie trochę przywiesza , czy to może być coś od winowsa ??

proszę o pomoc ! z góry wszystkim dziękuje !

Czy ten dźwięk, to typowy odgłos wentylatorów, czy może jakby coś się zacierało?

Jakie Masz temperatury podzespołów, najlepiej da odczyt z programu Everest (w nim komputer->czujnik).

zestaw typowo ‘biedronkowy’,

więc jest tam na 99% feel lub tracer, i moim zdaniem to on głośno chodzi

Niekoniecznie Zasilacz Możliwe ze w tym komputerze jest po prostu za gorąco!! i wtedy wentylator na procesorze przechodzi w maksymalne obroty. Ja na płycie ASUS kiedyś tak miałem w deflaut Bios ze maksymalny speed wentylatora na procesorze zatłaczał się przy 30stopniach C ustawiłem sobie 40 stopni i po problemie Mój sprzęcik nie przekracza 35 stopni.

Napisz czy ta głośna praca jest od samego początku czy też po dłuższej pracy komputera i obciążeniu procesora?

Jeżeli od początku przychylam się do sugestii poprzedników , może być to spowodowane zastosowaniem kiepskiej jakości wentylatorów, i głodnych wentylatorów.

teraz już wiem bo o tym ostatnio czytałem , u mnie w komputerze nie ma zbyt wysokiej temperatury , to chyba tylko głośno chodzące wętylatory !

wymienie wentylatory na jakieś nowsze ciche może jeszcze dołoże i myśle że będzie po problemie :stuck_out_tongue:

Jeśli ten komputer ma 4 miesiące i ten hałas zaczął wydobywać się nagle to zanieś komputer do naprawy zgłoś reklamację bo jak go sam otworzysz i zaczniesz w nim grzebać to przepadnie ci gwarancja na cały komputer

Ja też tak miałem, możliwe ze jest to od wentylatora od karty garficznej, najczesciej on sie psuje.