Głośno pracujący komputer - jak pozbyć się tego problemu?

Witam odkąd kupiłem komputer chodzi on dosyc głośno. Podczas grania to wręcz slychac go w prawie calym domu …

Mój sprzęt :

Procesor AMD Athlon II x4 630 BOX

Karta Graficzna Radeon 5770 Gigabyte 1 GB

Pamięc Ram 2 GB GoodRam

zasilacz OCZ ModXstream 500W

obudowa Modecom Harry

płyta głowna Gigabyte GA-MA78LMT-US2H

komputer dokladnie wyczyscilem i nadal wystepuje ten problem, jezeli wie ktos co to moze byc to z góry dziekuje za pomoc.

kup sobie dodatkowy wentylator do obudowy i problem ucichnie,ja mam to samo to jest wiatrak od procka

Jak podczas grania to stawiałbym na chłodzenie grafiki, które szaleje wraz ze wzrostem temperatury. Chłodzenie AMD też to cichych nie należy i też zapewne obroty wzrastają wraz ze wzrostem temperatury procka.

to nie tylko od grania przy większym obciążeniu procesora przez dłuższy czas będzie miał to samo,dodatkowy wiatrak do obudowy jest potrzebny ,żeby odprowadzał gorace powietrze na zewnątrz

ok a mozecie polecic jakis wiatraczek ?

A ja bym polecił słuchaweczki :wink:

Dodatkowy wentylator jeśli będzie tani to tylko pogorszy sytuację. Może trochę poprawi cyrkulację powietrza w obudowie(jeśli będzie prawidłowo założony) ale będzie dodatkowym źródłem hałasu. Najlepszym sposobem na wyciszenie komputera jest kompleksowa wymiana wszystkich wentylatorów na cichsze i ewentualne dodanie równie cichego wentylatora poprawiającego obieg powietrza. Co i jak dobrać znajdziesz w googlach.

:roll:

zbadalem temperatory w everescie wydaje mi sie ze wentylator idzie za szybko ?

http://yfrog.com/70temperaturyzj