Głośno pracujący komputer - jak pozbyć się tego problemu?

(Mwojnowski1) #1

Witam odkąd kupiłem komputer chodzi on dosyc głośno. Podczas grania to wręcz slychac go w prawie calym domu ...

Mój sprzęt :

Procesor AMD Athlon II x4 630 BOX

Karta Graficzna Radeon 5770 Gigabyte 1 GB

Pamięc Ram 2 GB GoodRam

zasilacz OCZ ModXstream 500W

obudowa Modecom Harry

płyta głowna Gigabyte GA-MA78LMT-US2H

komputer dokladnie wyczyscilem i nadal wystepuje ten problem, jezeli wie ktos co to moze byc to z góry dziekuje za pomoc.

(kosti1) #2

kup sobie dodatkowy wentylator do obudowy i problem ucichnie,ja mam to samo to jest wiatrak od procka

(Fokal) #3

Jak podczas grania to stawiałbym na chłodzenie grafiki, które szaleje wraz ze wzrostem temperatury. Chłodzenie AMD też to cichych nie należy i też zapewne obroty wzrastają wraz ze wzrostem temperatury procka.

(kosti1) #4

to nie tylko od grania przy większym obciążeniu procesora przez dłuższy czas będzie miał to samo,dodatkowy wiatrak do obudowy jest potrzebny ,żeby odprowadzał gorace powietrze na zewnątrz

(Mwojnowski1) #5

ok a mozecie polecic jakis wiatraczek ?

(Krisusnix) #6

A ja bym polecił słuchaweczki :wink:

(SilberPunkt) #7

Dodatkowy wentylator jeśli będzie tani to tylko pogorszy sytuację. Może trochę poprawi cyrkulację powietrza w obudowie(jeśli będzie prawidłowo założony) ale będzie dodatkowym źródłem hałasu. Najlepszym sposobem na wyciszenie komputera jest kompleksowa wymiana wszystkich wentylatorów na cichsze i ewentualne dodanie równie cichego wentylatora poprawiającego obieg powietrza. Co i jak dobrać znajdziesz w googlach.

:roll:

(Mwojnowski1) #8

zbadalem temperatory w everescie wydaje mi sie ze wentylator idzie za szybko ?

http://yfrog.com/70temperaturyzj