Głośny dysk twardy

jaka jest przyczyna głośności i jak wyciszyć dysk twardy ?

w czasie otwierania folderów lub uruchamiania komputera albo programów zaczyna dość głośno “skanować” dysk twardy. Próbowałem defragmentacji, niestety nie pomaga. W porównaniu do drugiego mojego kompa, ten to po prostu kombajn.

Co zrobić ?

Być moze dysk jest juz stary i sie poprostu psuje

Wszystko zależy od samego dysku… Zazwyczaj te tanie nie są aniołami ciszy :wink:

A tak się dzieje od nowości, czy ostatnio się zaczęło?

niestety od nowości

To by znaczyło że ten dysk po prostu “tak ma” i nic z nim nie zrobisz… Były jakieś narzędzia producenta dysku (nie wiem czy każdrgo producenta - Seagate i Samsung miał na pewno) które grzebiąc w ustawieniach firmware’u dysku go wyciszały kosztem wydajności. Musiałbyś poszukać na stronie producenta czy ma coś takiego i jakie to ma funkcje

Szkoda zachodu, nawet jeżeli coś tam wyciszy to będzie to mało :wink:

dysk twardy to seagate 160 GB, 7200 RPM SATA

czy może macie ten model i możecie się wypowiedzieć w temacie jego głośności

korzystam również z innych dysków twardych i pracują prawie bezgłośnie, są słabo słyszalne a ten szaleje, może ma to związek z jego szybkością,

oczywiście ten dzwięk to subiektywne wrażenie ale nie spotkałem tak głośnego dysku a jego dzwięk przy otwieraniu np. katalogu z większą ilością danych jest naprawdę irytujący,

seagate - najwieksze g… nie dyski

nie polecam za czesto padaja, sa glosne, szybko robia sie badblocki… glosne “stukanie” dysku moze swiadczyc o jego bliskim koncu.

Widze, że stosunkowo nowy, jeżeli na gwarancj to go wymień, możliwe, że wadliwa sztuka :wink:

Nie zgodzę się, jest to najwięszka śwatowa firma produkująca dyski twarde i wiem, że robią jedne z lepszych, każdej firmie zdarzają się usterki :roll:

pytanie tylko czy coś takiego uznają za podstawę do wymiany,

sprzedawca twierdzi że to normalne i nic się nie da zrobić

ale on naprawdę pracuje znacznie głośniej niż inne dyski z którymi mam do czynienia, o isteniniu niektórych trudno się zorientować a ten jak zacznie skanować to hałas straszny.

Ja teraz pracuje na Seagate 4,6 gb i pracuje niemiłosiernie głośno :slight_smile: Wcześniej miałem dysk tego samego producenta ale 20gb i chodził o niebo ciszej. Może te 160tki tak chodzą i nic na to nie poradzisz ja przy kupnie dysku zawsze kieruje się testami i w najbliższym czasie kupuje tez 160gb sata ale WD.