Głośny hałas komzeniputera-prawdopodobnie słabe chłode grafy

Mam problem, który dotyczy głośnej pracy komputera. Nie włączałem żadnej wymagającej gry, a po 15 minutach zaczyna głośno pracować komputer. Podejrzewam że to chłodzenie od karty graficznej. Każdy podzespół ma chłodzenie fabryczne. oto screen z programu http://zapodaj.net/fb3e1fa34643.jpg.html Sprzęt: AMD Phenom II X2 3,1 GHz, RAM 4GB DDR3, Samsung F3 500 GB, ATI Radeon HD 4890 firmy Asus. Będę wdzięczny za każda pomoc

Hałas jak hałas :smiley: popatrz na napięcie przy lini 12V jest za wysokie. Jaki masz zasilacz?

chieftec 550 W

To otwórz komputer i zobacz co Ci hałasuje. Może pomoże zwykłe odkurzenie elementów.

Jam mam Phenoma X4 965 i jego boxowe chłodzenie dopiero hałasuje. Zamówiłem już w komputroniku nowe, bo jak jest cieplej, to w boxowym włącza się turboodrzutowy napęd.

Wiatrak od procesora kręci się z prędkością światła, sprawdź czy nie jest zakurzony radiator. Odkręć kompa i poświęć trochę czasu na gruntowne sprzątanie. Jeśli na karcie są jakieś plastiki to trzeba je zdemontować i zaglądnąć pod spód, to samo z wiatraczkiem od procesora. Idą Ciepłe dni i warto się zastanowić czy nie poprawić jakoś wentylacji w obudowie przez dokupienie jakiegoś cichego wiatraczka.

Jeśli chodzi o czyszczenie to ja sprzątam regularnie, ostatnio tydzień temu zdejmowałem wiatraczek i odkurzyłem.

Posłuchałem i wydaje mi się że to wiatrak procesora wydaje duży hałas. Trzeba będzie wymienić chłodzenie. Jakie kupiłeś chłodzenie grosjean do procesora?

Ewidentnie widać, że temp na grafie są za duże, wymień chłodzenie lub popraw cyrkulacje powietzra w obudowie. Powinno pomóc.

Zobacz sobie, u mnie są takie temperatury, oczywiście w spoczynku. Natomiast u Ciebie wszystkie temperatury są podwyższone, coś grzeje powietrze w obudowie i nie jest ono usuwane na zewnątrz. Ja mam niskoobrotowy wiatraczek od AC i dobrze się sprawuje:) Powiedz jeszcze czy pasta na procesorze była wymieniana? A co do chłodzenia na proc to jadę na boxowym. Różnych ciekawych radiatorów na proc jest cała masa w sklepach myślę że do około 100zł już można kupić coś co znacząco obniży temperaturę nawet po OC.

mój komp ma 2 lata i w nim nic nie wymieniałem

Dodane sobota, 5 maja 2012, 16:48

a jeśli chodzi o chłodzenie do tej karty graficznej? w jakich cenach?

Kupiłem Scythe Grand Kama Cross http://pclab.pl/art44739-30.html (a właściwie to jeszcze czekam na nie). Do tego jeszcze na przód i tył obudowy będą dwa wentylatory Enermax UCTB12. Priorytetem była cisza, więc sądzę że powinno być dobrze.

dziękuję

Dodane piątek, 11 maja 2012, 11:01

Poprzez wymianę chłodzenia procesora obniżyłem temp podzespołu, nie ma takiego hałasu. wcześniej miałem obroty wiatraka od procka ok 5000(wersja box), a teraz na nowym automatycznie wahają się do 2100. Wielkość wiatraka robi swoje.Dziękuje za pomoc.

Interesujące, bo mój x4 chodzi na 2,5 na boxie, w stresie.