Głośny hałas wetylatora GPU

Witam,

Od wczoraj mam nie typowy i nie ustępujący problem, chodzi o to że od wentylatora karty graficznej dobiega bardzo głośny i uciążliwy hałas. Można go opisać w taki sposób: Tak jak by łopatki wentylatora o coś ocierały, ale nie widzie żeby o cokolwiek ocierały, nawet jak wyłączę komputer to nie widać aby na drodze tych łopatek coś było. Dodatkowo zauważyłem że gdy odkręcę wentylator od radiatora i potrzymam go w ręku to słychać tylko szum powietrza, bez hałasu. Wydaje mi się że w wyniku drgań wentylatora radiator hałasuje, ale mogę się mylić.

Myślę że tego problemu się nie da rozwiązać wiec, chciał bym abyście mi doradzili jakie chłodzenie w to miejsce kupić. Chciały bym aby nie było zbyto drogie i było przynajmniej tak samo wydajne jak te co teraz jest (bo karty nie kręcę).

Pozdrawiam.

JA bym na Twoim miejscu nasmarował go w środku. Poszukaj trochę w dziale Sprawdzone porady o tym, bo ja zabardzo nie mam czasu.

Ja tak miałem ze starym wiartakiem. Otusz jak go trzymałem w ręce to był OK ,ael jak już go przykręciłem to znowu było i okazało się że ten smar już wysechł i poprostu było tarcie.

Miałeś racje, wystarczyło byle co aby była to ciecz, gęsta i tłusta :slight_smile:

Działa cicho już zobaczymy ile potrzyma tak.

:slight_smile: