Głośny komputer! pasta,procesor?

WItam wszystkich uzytkownikow tego forum.Od miesiaca zmagam sie z problemem warczacego komputera.Ma juz on 4 lata ale jest dobry

2GB ram

AND Athlon 64 X2 Dual

Core Processor 5200+ 2.61GHz

Okolo miesiaca temu komputer chodzil mi tak cicho ze go nie slyszalem a teraz warczy jak traktor.Przy wlaczeniu otworzylem blache boczna okazalo sie ze ten WIELKI wiatrak solidnie przymocowany do plyty glownej glosno chodzi probowalem go odczepic pierw zatrzask wlasciwie mala dźwignia ale boje sie aby nic nie uszkodzic na plycie glownej gdyz nigdy nic sam nie wymienialem.Nigdy nie zmienialem pasty na procesorze ktory jest pod tym wiatrakiem jak myslicie to od tego? odczepic ten wiatrak pierw Ten zatrzask czarny pozniej srebrne klamry odczepic procka nasmarowac pasta i na nowo po oczyszczeniu go przykrecic czy to nie jest od tego?.Jestem bardzo malo doswiadczony w tych sprawach bo jedynie co umiem zrobic z tych trudniejszych rzeczy to wgrac system ale z wymiana 0 prosze o rady z gory bardzo dziekuje jeśli zly dzial bardzo przepraszam i prosze o przesuniecie :wink:

Jeśli boisz się grzebać i odczepiać radiator, to najpierw spróbuj odłączyć komputer od prądu i delikatnie odkurzaczem wciągnąć zaległy na blaszkach radiatora kurz. Czasem tyle wystarczy. Głośne chłodzenie to nie zawsze wina pasty, choć to może być i to. Czasem warczy łożysko wiatraka z powodu luzów i zabrudzenia. Doraźnie pomaga kropelka oleju silnikowego kapnięta pod naklejkę. Pastę wymienia się przy okazji. Jeśli sam nie czujesz się na siłach, poproś doświadczonego kolegę o pomoc.

Nie krzycz, opcja EDYTUJ i popraw.JNJN

Nie rób takich kombinacji bo przeważnie bardzo żle się to kończy.Wiatrak chodzi głośno bo się zaciera, i z tej racji należy wymienić cały radiator na procesorze razem z wiatraczkiem na nowy ( nie wiem czy czasem nie masz możliwości wykręcić samego wiatraczka z radiatora wtedy nie będziesz musiał ściągać radiatora z procesora.