Głośny Komputer!

Czesc Wszystkim dobrymprogramowiczom.

Mam problem z GŁOŚNĄ pracą komputera a mianowicie.

Od dłuższego czasu mój komputer wydaje dźwięk dziwny tzn.głośny niz zawsze.

Nie wiem co robić a to jest naprawdę denerwujące juz np. przy oglądaniu filmów, graniu czy słuchaniu muzyki.

Moja specyfikacja

Procesor Intel Pentium IV 2.66GHz

Płyta główna Micro-Star od Medion-a model md5000

Karta graficzna Amd Radeon 9800 PRO Series

Pamięci RAM - DDR 767

PrtScreen z Nero InfoTool

738ef0b68a157c93.jpg

Oraz z Speed Fan-a

f3fefb3c5475c6e4.jpg

Pozdrawiam i czekam na Odp.

Krisu16

tempy w normie, wiatraki się zakurzyły, opisz dokładnie ten dźwięk - bo tak naprawdę może to być wszystko - np. trzęsące blachy.

Nie. Blachy i reszta nic sie nie dzieje. Oprocz glosu wydobywającego sie z Wentyli.

to czas je wyczyścić, łożysko nasmarować i będzie ok.

No wlasnie wlozylem ołowek przy wyłączonym kompie do wentylka na procku i zatrzymalem wentylek na karcie.graf.

chodzil Cicho

ale Nie chce sie w to bawic.

Fakt pierwszy rok informatyki dopiero zaczęłem.

Ale jeszcze oddam go do informatyka i on mi powie co dokladniej i co trzeba wymienic.

pozdro i dziekx… !

http://www.dzikie.net/?art=fan_clean

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=138

To do czyszczenia wentylatora potrzeba pierwszego roku informatyki? Paranoja…

informatyka to wyjątkowo obszerny dział wiedzy, w początkowej fazie sporo jest matematyki. informatyk-programista, grafik nie musi obszernie orientować się w zagadnieniach stricte sprzętowych, eksploatacyjnych itd.

gosciu Cos ci nie PASI ?!

Chodziło mu o to, że informatyk nie jest potrzebny do odkurzenia lub wymiany wentylatorów.

Mi nie “pasi”, że nie piszesz po polsku.

Wyczyscilem dzis wentylki i radiatory . nawet sciagnelem obudowe zasilacza i tez wyczyscilem. Ale i tak chodzi dosc glosno.

i Jeszcze jedno

Czy moge miec nagrzebane tzn. Nie grzebalem ale czy to moze byc tez problem z Biose-m, ze komputer glosno chodzi ? !

prosze O Odp.

a Wracając do poprzedniego postu. Niechce sie klucic.Poprostu zle przeczytalem odp. ! sorka

Nie, chyba że ruszałeś coś z pc health status i wyłączyłeś pwm, ale chyba od lga775 jest opcja pwm.

Pewnie wentylatory są wytarte, to szumią, wymień na nowe np acutake, dobry wybór jeśli chodzi o cenę/jakość.

Tobi , przy takim procesorze pierwsze lepsze wystarczą…

Krisu16 , - tak jak tytuł Twojego tematu - nie krzycz.

Proszę poprawić pisownię w tytule tematu. W celu edycji swojego posta proszę skorzystać z przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Wystarczą ale co z tego jak będą hałasować od początku bo zwykle tanie nie kręcą się wolniej niż 3000rpm, lub tuleje wytrą się za 3 miesiące i problem będzie ten sam, ja jest zwolennikiem kupić raz porządny lub w miarę przyzwoity sprzęt niż kupować co miesiąc ten sam złom.

Tobi , tak, tylko chyba nie wydasz na wiatrak ceny procesora, prawda?

Osobiście mam zamiar u siebie zamontować TR 120A co raczej przebije obecną wartość mojego A64 3000+, ale mi 1000-1200rpm( boxowego) przeszkadza jak bym zmieniał kompa to chłodzenie zawsze można przełożyć, a P4 2,66 jest raczej warty więcej niż 10 zł za acutake.

Krisu16, a zrobiłeś te rzeczy z linków podanych przez ybu?

Dzis bylem u informatyka. Wyczyscil mi wentyle w srodku. ale I Tak jest to samo. dosc glosny.

Powiedzial ze wymiana tylko wentylków pomoże. Najlepiej kulkowe cena troszku większa ale lepiej i ciszej pracują .

Wiec jutro jade kupic wentylki dwa . Jeden na procek i jeden na karte graf.

Dzieki za pomoc. Jak cos sie odezwe

Pozdrawiam

Tylko, żeby Ci nie wcisnęli wentylatorów, które po 2 miesiącach będą tak samo działały jak te co masz dzisiaj…