Głośny komputer?

Nie no, mój nie jest głośny, ale słychać go jednak… Mam Samsung HD103SJ. Co do obudowy, to solidna jest, nie tańczy ;D

Postaram się porobić zdjęcia fonem i przesłać wam, ale to nie dziś.

Dodane 18.12.2011 (N) 19:02

Znalazłem na stronie NZXT. model mojej obudowy, jest to Beta EVO

http://www.nzxt.com/new/products/classic_series/beta_evo

Chyba że tak, zacny Samsung ale głośny - dlatego wybierałem WD Caviar Green, transfer mi nie straszny bo kiedyś zakładałem zakup SSD, ale chyba to odłożę.

O i widzę, że 2k postów stuknęło, muszę ograniczyć pisanie na forum :stuck_out_tongue:

Dobra, to najwyżej tego wiatraczka z przodu odłączę, a czym zmierzyć temp. płyty ? bo nie ogarniam tego programu AIDA :smiley:

Aida64 -> Komputer -> Czujnik

Aj, no to chyba nie odłączam tego wiatraczka

Płyta 42-45 stopni (idle)

CPU 40-50 stopni (idle)

GPU DispIO 40-45 stopni (idle)

GPU MemIO 60 stopni (idle)

GPU Shader 52 stopnie(idle)

Na grafie i procku jeszcze wymienię pasty w następnym tygodniu (jak do mnie dojdzie Zalman STG2) Ale te 45 stopni płyty w idlu i to

z włączonym wiatraczkiem… Nie za dużo ?

Jak na spoczynek są spore. Pewnie masz wysoką temperaturę w mieszkaniu i/lub komputer stoi w pobliżu źródła ciepła. Otwórz ściankę obudowy, potrafi zdziałać cuda.

U mnie jest tak :

CPU : 37

Rdzeń : 22

AUX : 36 (cokolwiek to jest)

HDD : 33

MOBO : 34

Tylko 120mm na wyciągu oraz 92mm na coolerze. Gdy podłącze na 12V przedni jest więcej hałas u jest i :

CPU : 34

Rdzeń : 20

AUX : 34

HDD : 33

MOBO : 32

Niby coś daje, ale nie aż tak żeby się na to rzucić.

Coś duże u ciebie te temperatury :smiley:

W domu temperatura ok. 27 stopni, w moim pokoju 25, kaloryfer wyłączony :stuck_out_tongue: Komp stoi tak, że ma tylko lewą ściankę zakrytą, która i tak nie ma żadnych otworów. Stoi w biurku na takiej podstawce jakby. W razie czego mogę wykręcić wiatrak ze starego kompa i wkręcić go na ściankę gdzie będzie wdmuchiwał powietrze prosto na płytę główną (czyli grafę też). Czytałem, że odkręcenie ścianki jest złym pomysłem, najlepiej mieć naturalny obieg powietrza w skrzynce.

Pastę na procku i grafie będę wymieniał dopiero w przyszłym tygodniu, jak do mnie ZALMAN STG2 dojdzie :stuck_out_tongue:

@EDIT

Aha i mam takie wiatraczki:

Przód (ten z obudowy)

CPU (jakiś Zalman (nie pasywny))

GPU (BOXowy od PowerColor)

Zasilacz (wiadomo)

Wolałbym zdjąć boczną ściankę, niż męczyć się z głośnym wentylatorem, ale to w końcu nie moje uszy :wink:

@ sla17 , a ten Twój wentylator nie ruszy czasem na 5V lub 7V?

Spróbuj ze ścianką - nic nie kosztuje :wink:

BTW : ciepło dosyć masz ,nie jest Ci ciepło? U mnie ~22 stopnie jest i w krótkim rękawku oraz w długich spodniach z dresu jest idealnie :smiley: Grzałbym się przy 25, a co dopiero 27 :smiley:

@edit: jasne że ruszy na 5V i 7V, ale nie mam pomysłu jak to podłączyć, mam do dyspozycji jedno gniazdo na płycie głównej i do niego jest podłączony. Drugi mam na taką beznadziejną wiązkę kabli z MOLEX na 3-pin i tam mam (jak trzeba, moje uszy i tak protestują przeciwko temu, co jest obecnie ale nic nie wyczaruję, za rok-półtorej zmienię obudowę, da się przeżyć - teraz nie chcę, bo są ważniejsze rzeczy do wymiany :smiley: Myślałem o jakimś potencjometrze, ale ceny ładnych, dobrych paneli to koszt ok. 100zł - trochę dużo tym bardziej, że szalenie przywiązuję wagę do tego, jak to wygląda w całości. A nie wiem co kupię sobie za rok, więc póki co wolę kombinować za darmo :smiley:

Mi jest zimno :slight_smile: Chodzę w spodniach z grubą podszewką, i w grubej bluzce takiej fajnej mięciutkiej :smiley:

Odkręcenie ścianki nic nie dało, jest o 1-3 stopnie cieplej :F

@ sla17 , coś takiego:

http://www.technologydirections.com.au/ … ter_1L.jpg

?

danni1100 , kurde to albo masz termometry popsute albo rzeczywiście taki zmarzlak jesteś :stuck_out_tongue:

@freedom : dokładnie, coś takiego tylko ładniej pozwijane, że estetyczniej wygląda :wink:

Nie widzę problemu, przy wejściu (molex wtyczka żeńska) zamieniasz ze sobą czarny (ten, który rozdziela się na dwa, masa) i czerwony (5V) przewód. Na wyjściu dostaniesz wtedy 12V i 5V, czyli 7V. Oczywiście po takim zabiegu do tej drugiej wtyczki molex (męskiej) nic nie podłączaj.

W sumie o tym nie pomyślałem, teraz nie mam w sumie zbytnio czasu, ale w święta się tym pobawię :smiley: Dzięki!

Na elektrodzie gdzieś widziałem też temat o 9V (7V to jednak może być mało), mianowicie kupić stabilizator:

http://elkom-serwis.com.pl/stabilizator … v-15a.html

Pod lewą nóżkę podpiąć żółty (12V) i czarny przewód, na wyjściu (prawa nóżka) dostaniesz 9V, a środkowa to po prostu masa.

Jak będziesz miał czas to się pobaw, koszty żadne lub groszowe :wink:

Za dobry w takich sprawach nie jestem, ale jak nie spróbuję to się nie nauczę :slight_smile: Niestety pomysł ze stabilizatorem raczej odpada, bo gdzie ja taki dostanę, a przesyłka z takiego sklepu wyjdzie mnie no dosyć dużo w porównaniu do wartości zamawianego przedmiotu :smiley: