Głośny zasilacz LC Power LC6450 V.2.2 450W. Jak go wyciszyć?

Witam. Mam problem ze swoim zasilaczem LC Power LC6450 V.2.2 450W. Otóż gdy przeglądam internet to przy otwarciu nowej karty zasilacz przez kilka sekund wyje po czym się wycisza. Gorzej jest w grach, w CS:GO ten zasilacz po 5 minutach gry tak wyje jakby mi w pokoju odkurzali. To na pewno zasilacz, sprawdzałem. Wyczyściłem zasilacz z kurzu jednak to nie pomogło. Czy jest jakiś sposób aby go wyciszyć? Z góry dzięki za pomoc :slight_smile:

Specyfikacja
CPU: AMD Phenom II X4 970 Black Edition 3.50 GHz
MOBO: GA-MA770T-UD3 Rev. 1.3
GPU: AMD Radeon HD 5770 1GB Wersja z chłodzeniem od HIS
RAM: GoodRam DDR3 4GB 1333 MHz CL9 Dual Channel (2x 2 GB)
PSU: LC Power LC6450 V.2.2 450W
HDD: Seagate Barracuda 2TB ST2000DM006
OS: Windows 7 Professional 64 Bit

Wymień wentylator. Choćby na ten:
https://www.komputronik.pl/product/59627/silentiumpc-zephyr-120.html
Tanizna, a kilka lat spokój. Ja musiałem usuwać wentylator z fortrona, podobny zamontowałem, podpiąłem do płyty.

Kiedyś czyściłem wentylator, ale to na krótko, bo używanie zasilacza latami sprawia, że wewnątrz zacierają drobinki metaliczne. Czyściłem smarowałem i pomagało na krótko.

Wymiana wentylatora jak napisano wyżej lub nowy zasilacz. Smarowanie pomaga na chwilę. Przed wymianą sprawdź jak jest wpięty i ile ma przewodów stary wiatrak.

@Bogdan_G @Grzesiekk Przed chwilą rozkręciłem zasilacz i zauważyłem że wiatrak jest przylutowany na stałe do PCB zasilacza. Zdjęcie PCB zasilacza
Zdjęcie wiatraka zasilacza

No i gut. Mój wentylator też miał przylutowane trzy kabelki To odciąłem i wymieniłem wentylator. Kabelki wpięte do płyty i tylko speedfan pokazuje obroty przy obciążeniach