GMail a Outlook 2007

Witam!

Otóż założyłem konto pocztowe Gmail i przeprowadziłem konfiguracje z MS Office 2007 wg. wskazań pomocy technicznej - o dziwo udało się bez problemu. Wszystko pięknie, wysyła i odbiera lecz co zauwazylem, ze po pobraniu wiadomości i następnie po jej usunięciu kopia wiadomości nadal pozostaje na serwerze. Może być to dosyć uciążliwe bo np. po formacie będzie chciał zasysać wszystkie wiadomości z serwera, nawet te które niby usunalem przez Outlook :slight_smile: Uprzedzam pytanie “tak, mam zaznaczona opcje, usun z serwera po opróżnieniu kosza” :wink: Będę wdzięczny za wszelkie sugestie :slight_smile:

Pozdrawiam!

ArthurMot

na stronie GMAILA: ustawienia> Przekazywanie i POP/IMAP> (w pobieranie przez pop) Gdy wiadomości są pobierane przez POP domyślnie jest “Zachowaj kopię GMail w folderze Odebrane”, wystarczy zmienić

Chyba mogłeś to sam szybciej znaleźć gdybyś zajrzał w ustawienia

A swoją drogą polecam korzystać z IMAP :slight_smile:

Chodzi mi oto, że są wiadomości ważne i trochę mniej. Podczas pobierania wiadomości kopia ma zostać na serwerze ale jeżeli ja usunę wiadomość z Outlooka to niech usuwa na serwerze, tak jak np w poczcie Onet.

…IMAP

ta sama zakładka ustawień na dole, trzeba włączyć IMAP i zmienić w ustawieniach Outlooka w koncie Gmail POP3 na IMAP i podać parametry (albo chyba prościej utworzyć nowe)

…nie wiem jak to działa na onecie ale pierwsze słysze o takiej funkcji (nie mam tam konta - może dlatego)