Gmail blokuje moje załączniki PowerShella?

Jakiś czas temu wysłałem sobie na skrzynkę załączniki w postaci skryptów PowerShell. Dzisiaj chciałem je pobrać i teraz Google twierdzi, ze nie można pobierać takich plików. Da się coś z tym zrobić?

A załączniki “skrypty” spakowałeś na hasło programem 7-zip? To jedyny format, żeby przesyłać gmailem. Rar i zip jest skanowany, prześwietlany przez gmaila.
Kiedyś przechodziły tylko 7-zip, gdy przesyłałem gmailem.

Ja wysyłałem jako zwykłe pliki tekstowe z rozszerzeniem TXT i takie coś bez problemu Gmail przepuszcza.
Jeżeli plik był w formacie możliwym to uruchomienia “ps1” to wtedy blokowało. Zarówno Gmail, jak i skrzynka z której wysyłałem.
Można też spakować zip/rar/7-zip z hasłem. (najlepiej z opcją ukrycia nazw do momentu podania hasła)

Każdy szanujący się administrator serwera pocztowego blokuje na dzień dobry wszelkie bat, ps1, sh, py, vbs, exe, ini, php i inne tego typu pliki, w tym pliki zawierające makra.

Nie dziw się, że GMail tym bardziej blokuje tego typu pliki. Serwer pocztowy to nie serwer plików czy repozytorium. Od tego są inne usługi, np. GDrive czy GitHub. Dopóki ludzie tego nie zrozumieją zawsze będą narzekać na dostawców usług pocztowych.

Ale co to ma na celu? Przesyłam sam do siebie. co w tym złego?

Nie jesteś jedyny, który korzysta z publicznie dostępnych usług poczty. Jeśli nie rozumiesz dlaczego takie pliki są blokowane, nie chce mi się tego tłumaczyć.