Gmail - Czy ktoś ma jeszcze taką opcję u siebie?

Czy jakikolwiek serwer pocztowy posiada funkcje, która można spotkać na Gmail czyli ““odpowiadaj z tego samego adresu, na który została wysłana wiadomość”” tzn aby serwer sprawdzał pamiętał pilnował aby odpisać z tego adresu, który na który należy odpowiedzieć, w Outlooku nie spotkałem się z taką funkcją trzeba wybierać adres recznie inny niż domyślny itp

To raczej kwestia klienta poczty a nie serwera W thunderbirdzie to raczej jest, chociaż nie do końca rozumiem o co Ci chodzi i gdzie jest problem (chyba, że mowa o webowym outlooku). Jak mam podpiętych kilka skrzynek w thunderbirdzie to odczytuję wiadomość z adresu X i z tego też odpowiadam, a jak chcę odpowiedzieć z innego to wybieram inny, następnie gdy ktoś mi na takiego maila odpowiada to odpowiedź leci do skrzynki tego drugiego adresu.
Czyli z adresu NADAWACA dostaje mail na adres PIERWSZY, odczytuję wiadomość ze skrzynki PIERWSZY i odpowiadam jako DRUGI do NADAWCA. NADAWCA odpowiada na mojego maila z DRUGI i wiadomość leci do skrzynki o adresie DRUGI. Tam też ją odczytuję.

Mając podpięte parę adresów pod jedną skrzynkę na gmailu nie interesuje mnie czy ktoś napisał do mnie na przykładowo na gmail czy yahoo czy outlook a moze polskie o2 zależnie skąd przyszlo z automatu gmail sama troszczy sie aby bylo odpowiedziane z docelowego adresu na ktory zaadresowany został pierwszy mail. To takie myślenie za usera

Nie podpinałem wielu kont na gmail, więc nie wiem jak to wygląda, ale to co opisujesz jest w thunderbirdzie Obawiam się jednak, że na gmailu wszystko jest widoczne jakby w jednej skrzynce - tej gmailowej i w jej folderze odebrane. W przypadku thunderbirda masz wiele folderów odebrane, spam, wysłane itp. Każdy komplet dla danego adresu email. Tak to się prezentuje w thunderbirdzie:


Dla rozwiania wątpliwości, na niektóre skrzynki przychodzą tylko maile (alerty itp) dlatego nie mają wszystkich katalogów

Rozumiem ale niektóre moje adresy w domenach nie posiadają swoich fizycznych skrzynek tylko ich skrzynką jest owy gmail i słuza głownie do odbioru maili a czasem w warunkach awaryjnch do pojedynczych wysylke za posrednictwem tych adresow i zalezałoby aby to wszystko było skonfigurowane na plafromach win10/android/ios i nie miało problemów z synchronizacja

W takim układzie ja nie bardzo jestem w stanie pomóc.

To się nazywa alias. Jest to zależne od klienta, np. BlueMail na Androida umożliwia podpięcie aliasów do konta i wtedy odpowiada z takiego adresu na jaki przyszła wiadomość. Tylko ja mam tak to zrobione na poczcie O2, nie konfigurowałem i nie sprawdzałem czy działa to na gmailu.

1 polubienie

Podałeś kilka adresów pocztowych z których gmail pobiera wiadomości na swój serwer, więc traktuje je tak samo jakby przyszły bezpośrednio na główny adres. To tak jakbyś ustawił w kliencie pocztowym automatyczne przenoszenie wiadomości z innych skrzynek do jednej.
Myślę że jest to do wykonania na większości klientów, w tych obsługiwanych przez przeglądarkę pewnie też.

1 polubienie

Onet coś takiego ma w webowej wersji, tyle; że niby wymaga kliknięcia w link, że zezwalasz na takie coś (link przychodzi w mailu i powinien go pobrać mechanizm pobierania poczty).

Ale raczej nie polecam, spam nadal na darmowych kontach się otrzymuje.