Gmail i zamieszanie z kontami

Witam

Dwie osoby w Polsce mają takie samo imię i nazwisko np. Jan Kowalski. Niby nic nadzwyczajnego. Jedna osoba jest nieświadoma, że druga istnieje. Jedna i druga zakłada konto w Gmail.

Osoba pierwsza zakłada konto o adresie jankowalski@gmail.com, osoba druga o adresie jan.kowalski@gmai.com - imię i nazwisko rozdzielone kropką. Jak wiecie lub nie ale gmail te adresy traktuje jednakowo ! To znaczy pisząc na adres jankowalski@gmail.com, gmail wyśle go również pod jan.kowalski@gmail.com !

Nie rozumie tego. Czy w ogóle Gmail powinien zezwolić na założenie takich dwóch kont ? Logiczne się wydaje, aby nie można było tworzyć takich kont, skoro usługa traktuje je jednakowo.

Ktoś w kraju nazywa się tak samo jak ja. On ma konto na gmailu nierozdzielone kropką, moje jest rozdzielone. Teraz na moje konto przychodzi mi jego korespondencja (np. są to dane często poufne: jak np. wezwanie do zapłaty z pełnymi danymi osobnika). Jestem w lekkim w szoku bo czegoś ty zwyczajnie nie rozumie.

Dodane 09.01.2013 (Śr) 19:53

OK. Mam wyjaśnienie co do gmaila.

http://blog.chapagain.com.np/gmail-trick-use-multiple-email-addresses-for-your-single-gmail-account/

Przyznam, nie spodziewałem pomimo wielu lat korzystania z konta.

Napisz z problemem do supportu poczty gmail i to im opisz problem

mnie się wydaje że, można/i to wcale nie żaden problem założyć takie konta e-mailowe, w końcu jedno od drugiego oddzielone jest kropką (więc teoretycznie różnią się od siebie) ale system w żaden sposób nie powinien traktować ich jednakowo.

Pisanie do supportu google jest bezcelowe - odpowiedzi się nie doczekasz. Osobiście mam już od dłuższego czasu wrażenie że tam już żadni ludzie nie pracują, a nowe algorytmy piszą boty napisane przez inne boty i nikt już nie pamięta czy jest jeszcze jakiś skrawek kodu napisanego przez człowieka. :o

Co do opisanego problemu to możesz być spokojny, jeżeli istnieją dwa różne konta jak w twoim przykładzie to korespondencja będzie trafiała wyłącznie tam gdzie trzeba.

Wygląda na to, że jednak dla gmaila to nie ma różnicy. Wykonałem pewien test. Założyłem konto janekzimowy@gmail.com (to tylko przykład). Następnie chciałem założyć konto janek.zimowy@gmail.com i gmail mowi mi, że takie istnieje. Więc jednak coś tam sprawdza.

Co do pomocy technicznej to przyznam rację. Tam chyba nikt nie pracuje. Biorąc pod uwagę liczbę użytkowników to nie dziwię się, że nie odpisują. Czasem mam wrażenia, że lepiej zapłacić te parę złotych miesięcznie za płatne konto e-mail i w razie czego móc porozmawiać z człowiekiem niż być zdanym na przeszukiwanie wyjaśnień w centrach pomocy.

Przecież haxorek dał odpowiedź?

Sam bardzo często wykorzystuję tą funkcjonalność do testów wysyłki…