Gmail, niby przekroczony limit wiadomości (450-4.2.1 The user you are trying...)

W logach na serwerze widzę tego typu zwrotne informację:

host gmail-smtp-in.l.google.com[74.125.205.27] said: 450-4.2.1 The user you are trying to contact is receiving mail at a rate that 450-4.2.1 prevents additional messages from being delivered. Please resend your 450-4.2.1 message at a later time. If the user is able to receive mail at that 450-4.2.1 time, your message will be delivered. For more information, please 450-4.2.1 visit 450 4.2.1 https://support.google.com/mail/?p=ReceivingRate

Niby to wskazuje na problem przekroczenia limitu 500 wiadomości w jednym mailu albo przekroczenia 500 wiadomości dziennie (i tutaj nie wiem czego to dotyczy, czy nadawcy czy emaila czy może serwera Google).

Sprawdziłem logi z wczoraj. Na Gmail poszło około 3000 wiadomości, z czego tylko od jednego odbiorcy otrzymałem takie zwrotki, w sumie było ich z 3-4 w ciągu całego dnia w dużych odstępach czasu. Przedwczoraj na @gmail.com zostało wysłanych około 2300 wiadomości i tylko po wysyłaniu do 3 odbiorców otrzymuję podobne zwrotki (pojawia się raz IP 74.125.23.26 raz 74.125.23.27).

Spotkał się ktoś z takim cudem? Wie ktoś jak w praktyce wyglądają te limity i czego dotyczą?

Twoj odbiorca mogl ustawic na swoim serwerze mailowym maksymalnej liczbie osob do ktorych mail moze zostac wyslany.

Jest niby na 500 wiadomości. Ale dotyczy też wiadomości przychodzących i tu może być sęk. Wystarczy, że odbiorca na Gmail otrzymał już 500 maili w dany dzień, wtedy każdą następna wiadomość może być odbijana.
Ale jakoś mało realne wydaje się, żeby ktoś otrzymał 500 maili na @gmail.