Gmail nie pobiera e-maili z poczty interii (z załącznikami)

Witam wszystkich

Założyłem maila na gmail.com.

Ustawiłem pobieranie poczty z mojego wcześniejszego maila na interia.pl.

Generalnie gmail pobiera standardowe wiadomości bez załączników.

Problem pojawia się gdy dostaję maila na interię z załącznikami - wtedy gmail w ogóle nie pobiera takich wiadomości.

Co zrobić? co zmienić w ustawieniach, aby również takie wiadomości gmail pobierał?

Pozdrawiam

Darek

GieMejl ma ograniczenie wielkości załącznika do 25 MB - może w tym jest problem?

1 polubienie

Do pełnego przekierowania trzeba płatnej opcji na interii. Bez tego, przez pop’a lecą tylko same maile (treść) + reklamy.
A że w ogóle pop to koopa z definicji… takie numery ogarnia się imap’em i na przykład takimi narzędziami jak imap-move.

Mail mial zdecydowanie mniej niz 25 mb wiec to nie był powód.

Ile kosztuje ta opcja na intetii, aby wszystkie maile byly przekierowane na gmail???

Możesz napisać cos więcej o tym narzędziu imap? Jak z tego korzystać?

konto płatne na rok jakieś 15 złotych.

Nie wiem ile, nie używam takich kont. Patrz w ich cenniki.
Imap-move to prosty skrypt służący do przenoszenia (do migracji) zawartości pomiędzy różnymi skrzynkami obsługującymi protokół IMAP. Zrobiono go pierwotnie dla gmail’a, ale można użyć na dowolnym innym, byle miało obsługę tego protokołu.


I tu:
http://edoceo.com/creo/imap-move

Imap na Interii powinien mieć już każdy, choć pamiętam jak z kilka lat temu dostałem e-mail że wybrali mnie do testów jak wprowadzali.

Wykupię na interii konto premium i co mam dalej zrobić, aby gmail pobierał wszystkie wiadomości?
co i gdzie kliknąć/ustawić?

Nikt nie pisał (oprócz Ciebie i osoby, której to sugerujesz) o przekierowaniu poczty z Interii na Gmail tylko o pobieraniu maili przez Gmail z innych, zewnętrznych kont pocztowych, w tym przypadku z Interii.
U mnie pobieranie łącznie z załącznikami działa od wielu lat bez problemu, dlaczego tu tak się nie dzieje, nie wiem ale podejrzewam jakiś błąd w konfiguracji.

Nie wykupuj, to nie jest konieczne.

@Darius_2508
No to tak dla formalności zapytam - włączyłes w opcjach skrzynki Interia “Korzystam z programu pocztowego” + dalsze opcje?

To chyba nie to, nawet nie wiedziałem, że obecnie jest taka opcja a od zawsze obsługuje swoje różne konta za pomocą Thunderbirda i przy koncie na Interii mam to wyłączone. Thunderbird i Gmail działa z tym kontem bez problemu niezależnie czy przez IMAP czy przez POP3. Ale oczywiście sprawdzić można.

Ustawiałem to komuś niedawno, pobieranie przez GMail działa z Interią, zarówno z włączoną tą opcją, jak i bez. Ale … sprawdzić nie zaszkodzi.

Działa też bez problemów pobieranie maili z załącznikami, dlatego pytałem o wielkość powyżej 25MB.