Gmail przez pop3 nie pobiera wszystkich emaili

Witam

Mam problem i poszukuje szybkiego rozwiązania

Mam konto w google apps, gmail o pojemności 25 gb. Mam zajęte ok 20 gb. Synchronizuje to przez IMAP na kilku komputerach

W sumie w wysłanych i odebranych jest ok 40 tyś emaili. Są to emaile od lipca 2010.

Muszę zrobić archiwum tych emaili (koniecznie wszystkich, są to emaile z zamówieniami) i chciałem pobrać je do Outlook 2007 przez POP

W gmail mam zaznaczone “Włącz POP dla wszystkich wiadomości (nawet już pobranych)”. Mimo to nie pobiera mi wszystkich emaili. Pobiera mi starsze emaile, nowszych już nie.

Czy zna ktoś jakiś sposób aby to pobrać przez pop3, ewentualnie w innym programie i importować do outlook 2007

Być może przekroczona została pojemność skrzynki (tylko strzelam). Pobrane wiadomości zarchiwizuj i usuń z Outlooka, być może w ten sposób zrobi się miejsce dla nowych wiadomości.

POP3 działa w Gmailu dosyć dziwnie, sprawdź czy włączył POP dla najstarszej wiadomości (będziesz miał datę obok) jeśli nie, to wyłacz pop, wyloguj się i zaloguj ponownie i włącz znowu POP aż do skutku.

Możesz też pobrać wiadomości na Thunderbirda, przez IMAP i zrobić kopię zapasową e-maili za pomocą MozBackup.

Możesz te pobrać pocztę Windows Live Mail i zaimportować do Outlooka.

Dziękuje a odpowiedzi

Rozwiązałem to inaczej.Cała poczta pobrana przez IMAP zapisuje się do pliku pst.

Zmieniłem jego nazwę i skopiowałem do innego folderu

Usunąłem wszystkie emaile z gmaila. Dodałem na nowo do outlooka konto IMAP a stare emaile odzyskałem poprzez importowanie wcześniej skopiowanego pliku PST, tworząc archiwum bez synchronizacji z IMAP