Gmail, ruski spam od miesięcy

Od miesięcy w folderze spam, dostaje rosyjskie wiadomości email. Oczywiście nie otwieram takich wiadomości. Dziś, jedna z takich wiadomości, trafiła do głównej skrzynki odbiorczej.
Miał ktoś podobny przypadek?

Konto Gmail założone kilka lat temu. Używam głównie do prywatnych spraw, nie rejestruje się na “lewych” stronach, podając swój adres email.

Może czas wywalić spam i spróbować zrobić reset ustawień fabrycznych i sprawdzić czy nadal coś takiego przychodzi.

Na WP angielski spam od jakiś fake babek i zawsze jakiś dziwny link.

Gdzie znajdę reset?

Ustawienia, zaawansowane ustawienia , kopia i kasowanie danych i ustawienia fabryczne. Mówię o telefonie. A spam usuwasz w Gmail.

Szukałem na PC w ustawieniach Gmail ustawień fabrycznych, ale nic takiego nie znalazłem.
Na pewno jest ta opcja gdzieś w ustawieniach Gmail?

Napisałem, usuń spam ze skrzynki Gmail. I zrób ustawienia fabryczne telefonu. Może przez jakąś apkę zainstalowaną na telefonie idzie ten spam na Gmailu.

Aha, ustawienia fabryczne telefonu. Nie, taka opcja odpada.
Ale i wbudowana poczta od Samsunga w telefonie, przyjmuje ruskie wiadomości do folderu spam.

A oczyść pamięć obu apek do twojej poczty w aplikacje, konkretna apka i oczyść pamięć. I zaloguj się ponownie, gdzie to będzie wymagane. I sprawdź czy nadal ruskie przychodzą.

Ok, sprawdzę ten sposób, zobaczymy co z tego wyjdzie.

Otwórz w przeglądarce i sprawdź co to i od kogo. Tylko nie klikaj w linki czy załączniki.

Przywracanie aplikacji (która tylko pobiera dane z serwera) nie usunie twojego adresu z ich bazy danych.
Nie mniej, jestem prawie pewien że adres email już przeszedł przez nie jedne szemrane ręce dlatego najlepiej jest założyć nowy a o tym zapomnieć.

1 polubienie

Pomyślę nad nowym adresem email.
Jutro sprawdzę w przeglądarce co i jak z tymi wiadomościami.

Wiadomości spam dalej przychodzą. Dziś dwie wiadomości, pierwszy raz od 4-ech dni.


4 dni temu folder spam usunąłem, jak i czyściłem aplikacje.
Pozostanie zmienić adres email A ten usunąć.

PS. Jak widać na załączonym obrazku, spam jest z adresu francuskiego tym razem.

Ja na takie serwery spamujące często wypróbowuje sobie różne exploity i ataki :smiley:
Jeden taki był bardzo uporczywy i jakimś cudem udało mi się na nim uzyskać reverse shella i dał mi spokój ^^ - tzn. trochę z moją pomocą. :innocent:

1 polubienie

U mnie jakieś :poop: na serwery wbiło i mailem wysyłało sms-y do Amerykanów w sieci AT&T - najgorzej że nie wiem czy się samo usunęło lub jaką lukę użyło do odpalenia się.

Oprócz języka i domeny jest jakaś reguła w tych wiadomościach? Możesz sobie zrobić filtr w gmail by takie wiadomości od razu leciały w kosmos. Można blokować konkretne adresy e-mail, ale pewnie to walka z wiatrakami, bo co chwila piszą z innego adresu.

Nic nie ma więcej, prócz tego, co na screenie.

To po domenie “pomarańcza z Francji” i tych 10-12 myślnikach/minusach jeden pod drugim?

możesz z 2-3 odjąć jakby przy nich majstrowali.

gmail daje to z automatu do spamu więc nie ma powiadomień itd. autorowi raczej chodzi o to że przychodzą a nie koniecznie że w czymś przeszkadzają.

W zasadzie to dobry objaw, że Gmail to filtruje, ale dziwne, że tylko ruskie przychodzą.