[Gmail, Thunderbird] Wysyłanie emaili do wielu osób


(Janusz Wojcik) #1

Witam

Szukam rozwiązania pewnego problemu. Chciałbym wysyłać emaile do wielu osób np. do 10 o tej samej treści.Nie chcę ręcznie tworzyć kolejnych wiadomości i wysyłać pojedynczo do każdej, ale jednocześnie osoby powinny otrzymać email bezpośrednio do nich (pole Do powinno zawierać email adresata i nie powinien widzieć emaili innych odbiorców). Także bez informacji, że jest to BCC, gdyż wygląda trochę niekulturalnie (adresat domyśla się, że nie jest jedyną osobą).

Odebrana wiadomość powinna wyglądać tak:

Mam konto na gmail.com, ale również korzystam z programu Thunderbird, dlatego najlepiej gdyby rozwiązanie dotyczyło właśnie ich. Jeżeli nie można tego zmienić, to ewentualnie mógłbym poszukać pluginu do Thunderbirda, który wysyła kolejne wiadomości (jedna po drugiej) po wklejeniu listy adresatów.

Żeby nie było nieporozumienia zazwyczaj odbierana wiadomość wysłana z polem BCC (UDW) wygląda tak:


(Bander zwierz) #2

Listy do wielu osób w Gmail najlepiej wysyłać tworząc grupę kontaktów. Po dodaniu respondentów do takiej grupy, możesz ją wskazać, zaznaczyć wszystkie kontakty tej grupy i kliknąć przycisk E-mail, co spowoduje utworzenie posta z adresami wpisanymi od razu do pola adresu.

uc438_MWSnap044.png

Jeżeli jednak wyślesz taki post, każdy z respondentów otrzyma adresy pozostałych. Dlatego przed wysłaniem należy przenieść wszystkie te adresy do pola “Ukryta kopia”, które otworzysz klikając odpowiedni odnośnik:

xj472_gmail_ukryta_kopia.png

W pole “Do:” możesz wpisać własny adres. To chyba nic nie szkodzi, jeżeli otrzymają go adresaci.

Przygotowany list możesz zapisać także w wersjach roboczych i wysyłać go stamtąd. Wystarczy, że w polu “Do:” wpiszesz nazwę grupy respondentów, aby ich tam wprowadzić.

P.S. Wysyłając via Gmail listy podobne do takiego, jaki opisujesz, ryzykujesz zablokowanie swojego konta.


(Janusz Wojcik) #3

Zrobiłem zrzuty to możesz zobaczyć jak wyglądają informacje u odbiorcy emaili stosując jak mówisz. W polu Do (To) powinien być email adresata (zdarza się że emaile bez adresata, z nie prawidłowym adresatem lub masowym “undisclosed-recipients” trafiają do spamu, po drugie nie wygląda to normalnie)

pw677_e-mail_wysylanie_wiadomosci_do_wielu.jpg

Masz na myśli jedna po drugiej czy bez pola BCC (UDW), czyli jak normalna wiadomość z emailem adresata?

Znalezione rozwiązania:

  1. Gmail, na razie brak

  2. Thunderbird

Mail Merge - wtyczka, która wysyła każdą wiadomość osobno, dzięki czemu można je spersonalizować umieszczając automatycznie np. imię z książki adresowej (ale nie będzie go oczywiście odmieniać :smiley: ). W związku, że wiadomości są wysyłane pojedynczo pola zostają wypełnione jak w zwykłym emailu i oczywiście pozostali odbiorcy nie widzą inny adresów. Są więc wysyłane bezpośrednio do odbiorców i to jest najważniejsze. Przykład:

  1. Outlook

Lista wtyczek typu mass mail

  1. Osobne aplikacje wyłącznie do wysyłania emaili

Jeżeli ktoś zna inne sposoby to niech dopisze, szczególnie dla samego konta Gmail (bez dodatkowych klientów pocztowych).


(Bander zwierz) #4

Problem ten był także omawiany na forum pomocy Google. Proszę o zapoznanie się z następującymi linkami:

Ukrywanie adresów podczas wysyłania do wielu adresatów

Jak wysłać wiadomość do wielu adresatów, tak aby nie wiedzieli oni o sobie - i widzieli się jako jedyny odbiorca?

Poczta do wielu odbiorców

jak zrobic aby kiedy wysyałm maila do wielu uzytkowników (tzn 130) ukryc maile do pozostałych uyztkowników

Nieaktywne adresy, a wysyłanie poczty do wielu…

oraz

Google “do wielu” site:google.com