GMail vs Hotmail - co lepsze i bardziej przyszłościowe?

No właśnie?

Stoję przed wyborem i chciałbym, żebyście mi doradzili.

Obecnie korzystam z GMaila ale nowy Hotmail zapowiada się świetnie + ta cała integracja z Windowsem dlatego zaczynam się zastanawiać…

Doradzicie?

Ja uciekam z gmaila, ostatnie zmiany (interfejs, gdrive) niestety na minus.

Natomiast w hotmailu, mam 25gb na dysku, sensowne dokumenty, kalendarz. Minus niestety ale obecny interfejs, jest trochę toporny i daleko mu na razie do intuicyjności gmaila (ale myślę, że to kwestia przyzwyczajenia) poza tym nie ma imapu co dla niektórych może być minusem.

Miałem obie, teraz mam tylko Hotmail, do tego “Windows Live Mail”. Dobra i łatwa obsługa kilku kont, grup dyskusyjnych, sam program prosty, a poczta nigdy mnie nie zawiodła, a i świetnie sortuje spam.

Osobiście optuje za GMail-em.

imap - każda normalna skrzynka ma obsługę imap-u

wielkość - 10GiB to aż nadto dla przeciętnego użytkownika

własna domena - podpinasz domenę pod GMaila i masz sporo fajnych usług we własnej domenie

integracja - jednym loginem i hasłem obsługujesz gro stron

Trudno być prorokiem i przepowiadać przyszłość jaka czeka dany program. 3 lata moim domyślnym był Hotmail, od roku jest Gmail, ponieważ przed rokiem miałem kilka awarii Hotmaila. Kilkanaście dni temu miałem problemy z Gmailem, na szczęście krótkotrwałe, używałem Hotmaila. Dlatego warto mieć rezerwową pocztę. Są ludzie którzy mają po 5 i więcej adresów pocztowych, ale 2 w zupełności wystarczą, domyślny i rezerwowy. A co do wyglądu, interfejsu, “wodotrysków” i bajerów, to jest rzecz gustu każdego użytkownika. Od 4-rech lat używam obu, na przemian, w razie kłopotów z którymś, i jestem z nich zadowolony.

Tak dla ścisłości to dla nowych użytkowników pojemność dysku SkyDrive wynosi 7 GB w wersji darmowej.

hotmail ma najlepszy filtr antyspamowy :slight_smile: Moim zdaniem warto mieć obie skrzynki :slight_smile: A na rejestrację na podrzędne serwisy 10minutemail.com