GMail vs Hotmail - co lepsze i bardziej przyszłościowe?


(Sangui) #1

No właśnie?

Stoję przed wyborem i chciałbym, żebyście mi doradzili.

Obecnie korzystam z GMaila ale nowy Hotmail zapowiada się świetnie + ta cała integracja z Windowsem dlatego zaczynam się zastanawiać....

Doradzicie?


(Piotrek2255) #2

Ja uciekam z gmaila, ostatnie zmiany (interfejs, gdrive) niestety na minus.

Natomiast w hotmailu, mam 25gb na dysku, sensowne dokumenty, kalendarz. Minus niestety ale obecny interfejs, jest trochę toporny i daleko mu na razie do intuicyjności gmaila (ale myślę, że to kwestia przyzwyczajenia) poza tym nie ma imapu co dla niektórych może być minusem.


(system) #3

Miałem obie, teraz mam tylko Hotmail, do tego "Windows Live Mail". Dobra i łatwa obsługa kilku kont, grup dyskusyjnych, sam program prosty, a poczta nigdy mnie nie zawiodła, a i świetnie sortuje spam.


(GioWDS) #4

Osobiście optuje za GMail-em.

imap - każda normalna skrzynka ma obsługę imap-u

wielkość - 10GiB to aż nadto dla przeciętnego użytkownika

własna domena - podpinasz domenę pod GMaila i masz sporo fajnych usług we własnej domenie

integracja - jednym loginem i hasłem obsługujesz gro stron


(old boy) #5

Trudno być prorokiem i przepowiadać przyszłość jaka czeka dany program. 3 lata moim domyślnym był Hotmail, od roku jest Gmail, ponieważ przed rokiem miałem kilka awarii Hotmaila. Kilkanaście dni temu miałem problemy z Gmailem, na szczęście krótkotrwałe, używałem Hotmaila. Dlatego warto mieć rezerwową pocztę. Są ludzie którzy mają po 5 i więcej adresów pocztowych, ale 2 w zupełności wystarczą, domyślny i rezerwowy. A co do wyglądu, interfejsu, "wodotrysków" i bajerów, to jest rzecz gustu każdego użytkownika. Od 4-rech lat używam obu, na przemian, w razie kłopotów z którymś, i jestem z nich zadowolony.


(Pablo79) #6

Tak dla ścisłości to dla nowych użytkowników pojemność dysku SkyDrive wynosi 7 GB w wersji darmowej.


(Drobok) #7

hotmail ma najlepszy filtr antyspamowy :slight_smile: Moim zdaniem warto mieć obie skrzynki :slight_smile: A na rejestrację na podrzędne serwisy 10minutemail.com