GML 940 i Core Duo

W interncie pełno jest tematów, że GML940 jako chipset obsługuje tylko celerony serii M oraz Core Solo. Wynika z tego, że najmocniejszy procesor dla płyty z tym chipsetem to T1350.

Jako powody podawano inne gniazda lub/oraz inną FSB lub/oraz inne inne rozstawienie pinów (liczba taka sama, ale inaczej obsługiwane).

 

Jest jednak jeden procesor T2060, który siedzi dokładnie w takim samym gnieździe (PPGA478), na szybkości FSB 533. No ale nawet z tym procesorem ludzie w necie polegli.

Pytanie - dlaczego? Czy to kwestia biosu? Wydaje mi się, że T2060 jest tak piekielnie podobny do Core Solo (w zasadzie to Core Solo ma wyłączony jeden rdzeń, więc to teoretycznie Core2), że chyba wystarczy zrobić flasha do najnowszej możliwej wersji, gdzie może pojawi się wsparcie dla CPU… Co o tym myślicie? Co poza liczbą rdzeni różni T1350 od T2060 (wyłączając taktowanie)?

Używane napięcia, PDC ma o prawie 0.1V mniejszą dolną granicę. Posiada wirtualizację, czego brak w Core Solo. Teoretycznie oba są Yonah’y, ale jeśli drugi się uruchomi to i tak będzie działać tylko jeden rdzeń.