Gniazda USB 2.0

Witam, mam już bardzo stary komputer, który nie posiada niestety obsługi usb 2.0. Kilka lat temu dokupiłem kontroler na port PCI z gniazdami usb 2.0 i wszystko było dobrze dopóki nie kupiłem sobie dysku usb. Kopiowanie dużych plików z dysku na komputer graniczy z cudem (sypie błędami) i nie jest to wina dysku. To samo dzieje się podczas kopiowania dużych plików z pendrive’a.

Jest jakiś inny sposób aby mieć na kompie usb 2.0?

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc.

A czy przypadkiem nie masz dysku w systemie plików FAT ???

Nie. Wszystkie dyski w komputerze i dysk usb mam na NTFS.

W pierwszej chwili pomyślałem, że może dysk nie dostaje tyle prądu ile powinien ale napisałeś, że z pendrivem masz ten sam problem. Może przyczyny błędów nie należy szukać w kontrolerze USB 2.0, a pamięci RAM? Gdy miałem uszkodzoną jedną kość (2 błędy w memtest), to przy kopiowaniu dużych plików często wyskakiwały błędy crc.

Kolega wyżej ma prawdopodobnie rację… Włącz memtest…

Pogrywam sobie na tym komputerze jeszcze co nieco i nie mam z nim problemów. Kopiowanie plików pomiędzy dyskami na komputerze (mam dwa dyski) też przebiega dobrze. Możliwe jest, że dysk nie dostaje wystarczającej ilości prądu ponieważ błędy jaki wyskakują są typu: “nie znaleziono pliku na dysku”, więc prawdopodobnie dysk zalicza jakieś przerwy w działaniu. Nie jestem znawcą i nie wiem czy na 100%. Spróbuje z tym memtestem, ale jak już pisałem z samym komputerem nie mam problemów.

Pozdrawiam

Dodane 31.01.2010 (N) 19:15

Powracam do swojego tematu bo odkryłem inną ciekawą rzecz. Otóż kiedy podłącze ten sam dysk w tym komputerze pod gniazda USB 1.1, które mam na płycie głównej dysk działa bez problemu, tyle tylko, że wszystko kopiuje się strasznie wolno. Na dodatek przeczytałem, że karty z gniazdami USB zbudowane na chipsecie VIA to straszny badziew (ja mam taki), więc prawdopodobnie jest to problem z zasilaniem dysku (nie ma on zewnętrznego zasilania). Chciałbym kupić jakieś lepsze gniazda usb na pci. Możecie mi coś polecić z allegro?

Pozdrawiam i dzięki za pomoc