Gniazdko zapalniczkowe ma Input?

witam ! mam chęć do kupienia transmitera do samochodu, znalazłem kilka dobrych wariantów na Allegro, ale ich da się podłączyć tylko przez gniazdo zapalniczkowe. I tu mam rozkminę: zawsze to gniazdko kojarzyło się z Outputem, to znaczy do ładowania telefonów itd, (jako środek “wydzielania” prądu) i teraz mam pytanie: czy jakoś da się z pomocą gniazda zapalniczki podłączyć oto ten transmiter ?

http://allegro.pl/samochodowy-transmiter-fm-peiying-lcd-urz0387-usb-i4968810271.html

Antena jest w środku, “zapalniczka” to tylko źródło zasilania.

PS link nie działa

KulkaS transmisja sygnału działa na drodze radiowej a nie przez gniazdo zapalniczki. To gniazdo nie ma ani wyjścia ani wyjścia sygnałów fonicznych i jakikolwiek innych. Zasilanie i nic więcej.

Co chcesz “wsadzać”? Czy rozumiesz zasadę działania transmitera? To jest nadajnik radiowy o zasięgu kilkunastu metrów i odbierasz muzykę na radiu, które masz w samochodzie jak inne stacji radiowe.

ale to dokąd wtedy to wsadzać ???

aha, to ten transmiter tworzy taką nową stację, którą samochód wykrywa, i po włączeniu tej stacji bedzie grało to co np podłącze ?

No w końcu zrozumiał :wink:

Tak, ustawiasz na transmiterze częstotliwość, na której nie nadają lokalne stacje aby się wzajemnie nie zakłócały i nie nakładały i na tą samą częstotliwość odbioru ustawiasz radio samochodowe…

dziękuję serdecznie

Tak jak już koledzy wyjaśnili te transmitery to małej mocy nadajniki nadające na częstotliwościach FM to co na nich odtwarzasz.

Tak na marginesie warto pamiętać że ludzie w samochodach obok też mogą się dostroić do tej częstotliwości i słuchać tego co ty lub jeśli samochód obok ma taki transmiter to ty też możesz się dostroić do jego częstotliwości, w najgorszym przypadku jak gość obok będzie miał transmiter ustawiony na tą samą częstotliwość możecie się nawzajem zakłócać.

aha. mieszkam obecnie nie w Polsce, ale już zamówiłem transmiter z innego kraju, będę jakoś się kręcić…

DZIĘKUJĘ SERDERCZNIE WSZYSTKIM