Gniazdko zapalniczkowe ma Input?

(KulkaS) #1

witam ! mam chęć do kupienia transmitera do samochodu, znalazłem kilka dobrych wariantów na Allegro, ale ich da się podłączyć tylko przez gniazdo zapalniczkowe. I tu mam rozkminę: zawsze to gniazdko kojarzyło się z Outputem, to znaczy do ładowania telefonów itd, (jako środek "wydzielania" prądu) i teraz mam pytanie: czy jakoś da się z pomocą gniazda zapalniczki podłączyć oto ten transmiter ?

http://allegro.pl/samochodowy-transmiter-fm-peiying-lcd-urz0387-usb-i4968810271.html

(Drobok) #2

Antena jest w środku, “zapalniczka” to tylko źródło zasilania.

PS link nie działa

(Cedar) #3

KulkaS transmisja sygnału działa na drodze radiowej a nie przez gniazdo zapalniczki. To gniazdo nie ma ani wyjścia ani wyjścia sygnałów fonicznych i jakikolwiek innych. Zasilanie i nic więcej.

Co chcesz “wsadzać”? Czy rozumiesz zasadę działania transmitera? To jest nadajnik radiowy o zasięgu kilkunastu metrów i odbierasz muzykę na radiu, które masz w samochodzie jak inne stacji radiowe.

(KulkaS) #4

ale to dokąd wtedy to wsadzać ???

aha, to ten transmiter tworzy taką nową stację, którą samochód wykrywa, i po włączeniu tej stacji bedzie grało to co np podłącze ?

(Cedar) #5

No w końcu zrozumiał :wink:

Tak, ustawiasz na transmiterze częstotliwość, na której nie nadają lokalne stacje aby się wzajemnie nie zakłócały i nie nakładały i na tą samą częstotliwość odbioru ustawiasz radio samochodowe…

(KulkaS) #6

dziękuję serdecznie

(scripter1) #7

Tak jak już koledzy wyjaśnili te transmitery to małej mocy nadajniki nadające na częstotliwościach FM to co na nich odtwarzasz.

Tak na marginesie warto pamiętać że ludzie w samochodach obok też mogą się dostroić do tej częstotliwości i słuchać tego co ty lub jeśli samochód obok ma taki transmiter to ty też możesz się dostroić do jego częstotliwości, w najgorszym przypadku jak gość obok będzie miał transmiter ustawiony na tą samą częstotliwość możecie się nawzajem zakłócać.

(KulkaS) #8

aha. mieszkam obecnie nie w Polsce, ale już zamówiłem transmiter z innego kraju, będę jakoś się kręcić…

DZIĘKUJĘ SERDERCZNIE WSZYSTKIM