Gniazdo audio

Czy da sie normalnie wymienić gniazdo Audio ( te na głośniki) w płycie głównej.? Pytam bo mi wysiadł jeden kanał a jak poruszam wtyczką to sie włancza. Wysrarczy zwykła lutownica - skoro płyta ma laminat wielowarstwowy ? Do sierodka kompa jeszcze nie zaglądałem. :slight_smile:

A jesteś pewien że to gniazdo ?? Może to jednak wyczka, swego czasy prawie kupiłem nową kartę dźwiękową i tak z głupia wpiołem słuchawiki i działało. Okazało się że wtyczka od głośników była zje…

Jestem pewny -To gniazdo. Głosniki podłączałem pod wieżę i jest ok.

A kartę mam zintegrowaną.

Jeżeli jest to druk wielowarstwowy to lutownicą niewiele zwojujesz. Najprostszym rozwiązaniem bedzie zakup niedrogiej karty dźwiękowej która przypuszczam bedzie miała i tak lepsze parametry od tej zintegrowanej z płytą główną.

No właśnie muszę chyba sprawdzić jak to jest tam przylutowanie .

Dzieki za odzew. :slight_smile:

A katra dla mie to znowu ne musi buć aż taka supewrowa . Muzykę to słucham na wieży bo mnie wkurza ten szum z kompa. A dla gier dla dzieciaka to to co jest wystarcza. :slight_smile:

Jak nie da rady lutownicą to połącz kawałkiem przewodu wyjście z gniazda ze ścieżką na płycie dochodzącą do tego wyjścia - najlepiej wlutuj się w jakiś punkt łączeniowy, gniazdo możesz przykleić do płyty aby się nie ruszało.

Aaaa -zrobić obejście - ale wtedy bedzie mi zwisać nowe gniazdo z tyłu - zresztą to nie problem bo nie badzie widać tylko kot sie będzie tym interesował :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

A przyklejać gniazdo wewnątrz to nie zabardzo bo często tam znieniam

wtyczki od karty TV.

Jeszce pomyslę - ale to sie da zrobiś we własnym zakresie.