Gniazdo mikrofonowe nie działa mikrofon


(Lukaszm Zdw) #1

hej mam pytanko słuchawki podłączone pod gniazdo mikrofonowe na jednym komputerze działają a na innym nie, czy gniazdo może być spalone?


(Wincenty Pstrowski) #2

Raczej pogrzebał bym w ustawieniach sterownika dźwięku, jest tam na pewno kilka pomocnych opcji, poza tym jeśli to gniazdo z przodu obudowy to może być po prostu odłączone.


(Lukaszm Zdw) #3

podłączam z tyłu, i nie działa


(Wincenty Pstrowski) #4

Ale co konkretnie próbowałeś robić? Może próbowałeś przeinstalować sterownik dźwięku albo odszukać opcję automatycznego wykrywania w menadżerze dźwięku i sprawdzić czy jest aktywna lub sprawdzić w opcjach nagrywania Windowsa czy mikrofon jest "zaptaszkowany"? Krótko mówiąc skąd wiesz, że nie działa?


(Lukaszm Zdw) #5

sprawdzałem na rejestratorze dźwięku, robiłem test w ustawieniach dzwięku, popodnosiłem wszystkie suwaki w mikserze, i nie działa. Sterownik Realtek


(Wincenty Pstrowski) #6

A dźwięk jest odtwarzany normalnie? Po podłączeniu wykrywa automatycznie mikrofon i słuchawki? Spróbuj przeinstalować ster to wyzeruje wszystkie ustawienia, na razie nic innego mi nie przychodzi innego do głowy.


(scripter1) #7

Zacznijmy od początku: złącze mikrofonu jest przeznaczone dla mikrofonu a nie dla słuchawek.

Oczywiście niektóre karty dźwiękowe pozwalają zamienić funkcje złączy mikrofonu i słuchawek (robi się to wtedy w sterowniku klikając na dane złącze i wybierając funkcję z listy) ale zazwyczaj dotyczy to tylko i wyłącznie przedniego panela.


(Lukaszm Zdw) #8

sorka że napisałem, mikrofon podłączyłem pod złącze od mikrofonu (różowa wtyczka w różowe gniazdo) Karta jest 3 kanałowa (ma 3 załacza)


(Dimatheus) #9

Hej,

Niektóre karty i sterowniki automatycznie wykrywają rodzaj podłączonego urządzenia i przestawiają się na pracę w odpowiednim trybie. Jeśli tak się nie dzieje, to albo sterowniki są niezaktualizowane, albo też kodek dźwiękowy jest nieco starszego typu.

:arrow: Jaki dokładnie jest wspomniany kodek dźwiękowy w komputerze,w którym auto-zmienienie złącza nie działa?

Niekoniecznie. W rozwiązaniach mobilnych bez problemu możliwa jest zmiana gniazd posiadając tylko jeden panel. :slight_smile: Zresztą w desktopach bez przedniego panelu też jest to możliwe.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(XMan) #10

Jeżeli to są sterowniki Realtek HD to :

Temat :

cichy-mikrofon-t401860.html