Gnumeric problem z instalacją

Niech mi ktoś pomorze nie umiem zainstalować gnumerica na komputerze na windowsie XP chodzi bez problemu a jak zainstaluje go na windowsie 98 to wyskakuje mi błąd :

Plik Libgtk-win32.2.0-0.dll jest połączony z brakującym eksportem COMDLG32.dll : PrintDlgExW.

nie wiem czy coś da się z tym zrobić. W wymaganiach jest że chodzi na windowsie 98.

Sprawdź czy na komputerze z Win '98 masz bibliotekę COMDLG32.dll, jeśli nie to z poniższego linku możesz ją ściągnąć. Przegrać do X:\Windows\System. Może być konieczne zarejestrowanie tej biblioteki w systemie.

http://www.dll-files.com/dllindex/dll-f … l?comdlg32

na tym komputerze jest już ten plik i jak mu chciałem nagrać ten z linka to nie chciał bo twierdził że ten w kompie jest nowszy

  1. Spróbuj może ten plik, który ściągnąłeś wrzucić do katalogu z programem.

  2. Możesz też plik, który jest na komputerze skopiować gdzieś i zastąpić go ściągniętą wersją. Może zadziała. Jak nie, to przywrócisz z kopii nowszą wersję.

  3. Ostatnie, co mi przychodzi na myśl, to spróbuj wykorzystać plik biblioteki z Win XP, na którym program działa. Chodzi oczywiście o COMDLG32.dll.

taa wszystko ładnie pięknie ale jak mam wykonać propozycję numer 3 :smiley:

Skopiować z komputera (XP), na którym program chodzi, plik biblioteki na dyskietkę, pendrive lub CD i przenieść go na komputer z Win '98. :slight_smile: Zastąpić tym plikiem, ten który jest na komputerze z Win '98, po uprzednim zrobieniu kopii zapasowej starego.