Go.google.com i byc moze inne


(Jacjag) #1

Witam, mam problem w postaci kilku objawów. Oto one: przeglądarki w trybie zwykłym nie działają, wykonują nieprawidłową operację. Działają w trybie awaryjnym, ale ujawnia się wtedy działanie przekierowań w google na strony go.google.com itp. Oprócz tego system zaczął bardzo wolno włączać się i wyłączać. Próby ściągnięcia Combofixa kończą się otwarciem pustej strony lub błędem 404 [pod każdym linkiem, próbowałem z różnych stron], a antimalware po ściągnięciu da się zainstalować, ale po uruchomieniu jedynie dołącza się do aktywnych procesów, a nie pokazuje. Czy da się z tym coś jeszcze zrobić, czy będzie konieczny format?

Dołączam loga z hijackthis.

http://wklej.org/id/31336/


(popula) #2

Daj loga z Combofix, jest infekcja.


(Kambor4) #3

1) >>Hijack>>scan(Do a system scan only)>>zaznacz>> Fix checked.

2) Daj log z ComboFixa.

================

K.


(Jacjag) #4

Combofixa udało mi się ściągnąć, ale po kliknięciu robi to samo co antimalware - dodaje się do działających w tle programów, ale się nie pokazuje i jedyne co z nim [chyba] można zrobić to wyłączyć przez menedżer urządzeń. Da się to jakoś obejść?


(Spandau) #5

Wyłącz wszystkie programy ochronne na czas pobierania i skanowania Combofixem. Zmień nazwę Combofixa na na przykład 124.com Uruchom program w trybie awaryjnym windows. Jeśli to nie pomoże to pobierz raz jeszcze Combofix z tym że już w trakcie pobierania zapisz pod zmienioną nazwą i spróbuj uruchomić


(Jacjag) #6

Udało się uruchomić tą metodą :slight_smile:

Oto log:

http://wklej.org/id/31374/


(Spandau) #7

Przeskanuj ten plik c:\windows\system32\drivers\ RKHit.sys na http://virusscan.jotti.org/ daj raport na forum jeśli któryś skaner coś znajdzie

Log wygląda na czysty.

usuń ręcznie folder C: \Qoobox oraz instalkę Combofix z dysku.

Przeczyść system oraz rejestr CCleaner

Wykonaj optymalizacje Autostartu

Wyłącz i włącz przywracanie systemu na wszystkich dyskach. Instrukcja

Przeskanuj obszar Mój komputer Kaspersky Online Scanner Przeskanuj system daj raport na forum

lub Dr.WEB CureIt!


(Jacjag) #8

Antywirusy nic nie pokazują, CCleaner uporządkował, wszystko jest OK :slight_smile: Bardzo dziękuję za pomoc i życzę zdrowych spokojnych świąt bez wirusów, tych wirtualnych i tych realnych:)