GodMode w Windows 7 i Vista

Wygrzebane z sieci.

Aby uzyskać dostęp do trybu God Mode wystarczy stworzyć folder na pulpicie i nadać mu odpowiednią nazwę.

  1. Stwórz Nowy folder na pulpicie.

  2. Zmień jego nazwę na GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}

  3. Po zmianie nazwy utworzy się folder GodMode w którym znajdziemy wszystkie ustawienia systemu Windows 7.

Fraza GodMode może być zastąpiona dowolnym wyrażeniem jednak pozostała część nazwy folderu musi pozostać niezmieniona. Pierwsze testy wykazały, że dostęp do funkcji możliwy jest w 32- i 64-bitowych wersjach Windows 7 oraz 32-bitowej Viście.

NIE PONOSZĘ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA SZKODY WYNIKŁE ZE STOSOWANIA TEJ PORADY.

Źródło: http://windows7.pl

Areh - co do tego GodMode w środowiskach 64 bitowych - to ja zalecam daleko idącą ostrożność. Czasem jego użycie może zakończyć się reinstalacją systemu.

Pamiętam jak swego czasu jakiś user napisał temat o tym i temat zaraz poleciał do kosza.

A ogólnie co do porady to chyba pierwszy raz pokazała się na na ngohq.com, ale nie mam co do tego pewności:

http://www.ngohq.com/news/17056-windows … ealed.html

Regeneration jak rzadko kiedy nie podał źródła tej informacji.

GodMode w menu kontekstowym pulpitu:

Zainstaluj program Sunrise Seven

Większe dostosowanie/Dodatkowe opcje menu kontekstowego pulpitu/Dodaj “GodMode” Folder. :wink:

Nie polecam robić tego pod Vistą. Sprawdzałem i musiałem korzystać z przywracania systemu, bo system cały czas się wieszał.

UWAGA! Porada nie tylko nie działa z Vistą x64, ale wywołuje uciążliwy błąd

Jeśli ktoś próbował z tą wersją i wywołał problem z explorer.exe powinien:

Ja już przejechałem się na tym GodMode na sowim laptopie. Z początku wydaje się, że masz pełną kontrolę nad systemem… dopóki się nie zaczyna walić. Problem z explorerem to pikuś w porównaniu z zerową obsługa kodeków i brakiem dostępu do folderów typu Akcesoria czy Autostart. Mój kolega wywołał tym nawet BSODa

Radzę wam nieużywanie tego. Jest przecież tyle dobrych programów, typu Ashampoo WinOptimizer.