Godne zastępstwo dla AQQ

Witam.

Poszukuję zastępstwa dla AQQ 2.4.6.10. Program musi mieć obsługę XMPP oraz GG, sprawne skalowanie na Windowsie oraz możliwość wysyłania obrazków oraz wycinków ekranu prosto w oknie rozmowy.

Próbowałem WTW, jednak nie ma on obsługi wysyłania obrazków bezpośrednio w oknie rozmowy.

Kolejna rzecz którą WTW mnie odstrasza to brak dobrej skórki, coś w stylu tego co obecnie używam z AQQ:  

 

 

Nawet jak znajdę jakąś przyzwoitą dla WTW to często się okazuje że przy włączonym skalowaniu całkowicie się ona psuje.

Czy są jeszcze jakieś alternatywy spełniające moich parę wymagań?

http://alternativeto.net/software/aqq/

Zadałem pytanie po to by ktoś polecił coś co zna i wie że spełnia moje wymagania.

Gdyby na każdy temat odpowiadać ‘google it’, to forum nie miało by sensu.

Nie myślałeś nad zapłaceniem tych 20 zł na rok? Powiem Ci, że osobiście wybrałem tę opcję po przejrzeniu “gamy” dostępnego oprogramowania XMPP pod Windows, moje główne wytyczne to funkcjonalność ale też wygląd :wink: Dlatego zostałem z AQQ.

Myślałem o tym, a nawet przetestowałem v3, jednak moja obecna skórka nie działa na v3, a poza tym wciąż nie ma obsługi skalowania.

No dobrze, a Kadu? Faktem jest, że już dość dawno nie używałem żadnego komunikatora, a samo Kadu jeszcze przed wprowadzeniem do niego obsługi Jabber/XMPP ale ten program wydaje się być gdzieś pomiędzy GG a AQQ jeśli chodzi o sposób konfiguracji oraz możliwości. Co do funkcjonalności, to będzie na pewno uboższy od AQQ ale pewnie każdy komunikator jest w jakiś sposób upośledzony z punktu widzenia użytkownika AQQ i idealnego odpowiednika raczej nie znajdziesz. Program obsługuje takżegarść wtyczek, które warto przejrzeć.

jako stary użytkownik AQQ który używał je ja wiem ze 4 lata. mogę śmiało polecić ci WTW.

wystarczy pobawić się troszke z pluginami itd i WTW stanie się takie jak AQQ i dodatkowo mniej problemowe i lżejsze.

ja z aqq dałem sb spokój oconel olewa wiele spraw z fb gg i masą niezałątanych błędów wsparcie jest gorsze niż w darmowym WTW.

i tu nawet nie chodzi i to że stało się płatne po prostu jest gorzej niż jak było darmowe.

 

kadu nie jest za ciekawe bo jak na swoje możliwosci ma spore wymagania.