Godzina sama się zmieniła

Czy ktoś wie w czym jest problem? zmieniła mi się sama godzina na kompie , ale dodam że wczoraj wieczorem jak włączyłem kompa nagle w lewym narożniku monitora pojawił się taki kwadracik nie pamiętam koloru to dałem restart bo nic się zrobić nie dało po czym bios chyba się odpalił i tam był jakiś błąd czy coś nie wiem wyszedłem z tego jakoś i włączyłem jeszcze raz i było ok a dzisiaj dopiero zauważyłem ze godzina jest inna czy wczorajsza akcja może mieć coś wspólnego z tą godzina ?

Może bateryjka podtrzymująca bios już się rozładowała.

tzn ? co by należało teraz zrobić bo nie wiem

Co znaczy że “się zmieniła”? Data też? Na jaką? Jaki to typ komputera - stacjonarny (pudło), czy laptop?

Godzina sie zmieniła idzie około 3 minuty do tyłu . Typ komputera stacjonarny (pudło)
EDIT:Zrobiłem aktualizacje tej godziny i jest ok

A pewny jesteś, że ta zmieniona nie jest właśnie poprawna a Ty porównujesz z błędną?

Ta zmieniona jest ok bo patrze jaka jest na dekoderze.Tylko skąd się wzięła ta akcja którą wyżej opisałem. Dodam ze na kompie sekundnik przestawia się szybciej( kilka sekund do około 10 s
) względem dekodera a wcześniej o ile dobrze pamiętam godzina przestawiała się tu i tu na styku

To może gdzieś tam, gdzie jest nie ten teges jest teraz 10 sekund do tyłu za tamtym, co powinno być przed tym. Tak sądzę.