Goldenline vs LinkedIN szukanie pracy

Cześć,

Mam do was pytanie. Obecnie poszukuje pracy i wysyłanie CV do różnych firm niestety nie idzie mi najlepiej… W tych czasach chyba mało ktoś czyta już CV na stronach typu olx czy pracuj.pl …

Miałem konto na Goldenline i na LinkedIN ale szczerze mówiąc rzadko z nich korzystałem i myślę że najwyższa pora odkurzyć profile…

 

Ale za bardzo nie wiem w jakim języku uzupełniać profil… Goldenline po polsku LinkedIN po angielsku? Czy zdecydować się na jeden język? Moim targetem jest praca jednak za granica niż w Polsce choć nigdy nic nie wiadomo.

 

Niby każdy oczekuje znajomości angielskiego ale nie wiem czy znając polskie realia mniejszej firmie będzie się chciało tłumaczyć moje cv po polsku… 

 

Także jestem trochę rozdarty… może wy coś podpowiecie? 

W obu językach? 

Ja jak szukałem pracy to rozsyłałem CV z dwiema, a nawet i trzema wersjami językowymi CV. Zależy do jakiego kraju startujesz.

Pamiętaj też, że polska wersja CV znacząco różni się od np. angielskiej i francuskiej, czy niemieckiej.

Goldenline po polsku LinkedIN po angielsku

 

dokładnie tak

Zależy, ale w IT moim zdaniem skup się najbardziej na LinkedIn po angielsku. Rekturerzy (także w Polsce) głównie z tego teraz korzystają, mówiąc szczerze Goldenline powoli staje się tym, czym Nasza Klasa dla Facebooka (takie realia). Pamiętaj o słowach kluczowych, bo 99% rektruterów z tego korzysta. 

moim zdaniem lepszy jest LinkedIn - bardziej intuicyjny jak dla mnie

zgadzam się z przedmówcą, moim zdaniem też LinkedIn lepszy

Chyba żartujesz. Teraz już wiem dlaczego widuję takie kiepskie CV :wink: Gdzie niegdzie wymaga się jeszcze LM, np. na takim zadupiu, jakim jest Zielona Góra. Ja pracę znalazłem właśnie na olx.pl i pewnie się zdziwisz, pracodawcy czytają jeszcze CV. Obecnie w firmie szukamy pracowników, ale ludzie wysyłają takie słabe CV, że masakra. Nie rozumiem jak można nie potrafić napisać CV.

Na pracuj.pl też dostałem sporo ofert, ale te oferty nie były dla mnie interesujące.

Z portali społecznościowych typu LinkedIn czy GoldenLine nigdy nie korzystałem, jakoś nigdy do mnie nie przemówiły, ale teraz to pracy szuka się, a raczej to praca szuka Ciebie na Facebooku. Tak tylko wspominam jak chcesz być nowoczesny. Mimo wszystko bez CV i tak nikt z Tobą rozmawiać chciał nie będzie. CV to Twoja wizytówka, jakie CV, taki pracownik. Jak nie potrafisz napisać CV, to pracy nie znajdziesz, choćbyś miał nie wiem jak wielkie umiejętności.