goodFile - co to?

Mam w ściągniętej (legalnie, więc źródło jest raczej bezpieczne) płycie katalog z okładkami i on wygląda tak:

goodfile.jpg

Problem polega na tym, że po próbie otworzenia któregoś pliku pojawia się typowe okienko do wybrania programu do otworzenia (a wszystkie jpgi otwierają się u mnie normalnie).

Po sprawdzeniu właściwości tego samego pliku zaciekawiły mnie dwie rzeczy:

  • w karcie “ogólne” w polu “otwierany za pomocą” mam “Wspólna biblioteka DLL Powłoki systemu Windows” - czy to się zawsze pokazuje przy plikach bez przypisanego domyślnego programu?

  • w karcie zaawansowane mam wyświetlone szczegóły typowego pliku jpg (ekspozycja, migawka, program do obróbki itp.) i mam tam też pole “typ pliku” i właśnie tam jest napisane “goodFile”.

Google nie bardzo pomaga, Wikipedia też.

Prawdopodobnie format jest uszkodzony. Zapewne masz włączoną opcję ukrywania rozszerzeń. Z wyświetlonym rozszerzeniem nazwa tych plików wyglądałaby zapewne tak

Gdzie zamiast xyz znajdzie się rozszerzenie tego dziwnego pliku goodFile. Wyświetl rozszerzenia i skasuj ten ciąg, a wszystko powinno się otworzyć.

EDIT:

@Łukash

Faktycznie nie zwróciłem uwagi na kolor czcionki.

Tak

Te pliki mogą być również skompresowane ,to znaczy kolor czcionki na to wskazuję ,sprawdź ppm w folderze > ogólne > zaawansowane > czy nie masz zaptakowanego kompresowania zawartości.