GoodRam 1gb 400 niedziala?

Witam.

Kupiłem dzisiaj pamiec ram 1gb goodram 400.Mam juz w kompie 2 kości po 512mb takze goodram 400.

Gdy podpinam 3 kosc komp sie wiesza w biosie na samym poczatku…niby widzi bios 2gb pamieci ale na tym koniec…

moja plyta głowna to:

http://www.gigabyte.pl/products/mb/spec … ne_2x.html

prosze o pomoc…pozdro

Miałem podobny problem, zresetowałem bios i uruchamia normalnie.

Niestety dalej to samo :frowning:

To weź wyciągnij te 2x po 512 i zostaw 1GB, zobaczy czy się uruchomi. Może ta kość 1024mb jest “walnięta”

mialem ten sam problem ustaw je recznie w biosie na 333 a nie na 400 zaloze sie ze masz ustawione auto

pozostale kosci tez najlepiej ustaw na 333

zostawilem tylko ta 1 kosc 1gb i tez lipa :confused:

faktycznie mialem na 400 ustawienia w biosie wiec zmienilem na 333 ale z raz na 10 razy udalo sie kompa uruchomic do windowsa i odrazu sie zwiesil;/

chyba sa ramy rabniete;/ a kupilem nówki…

wyłączyłeś dual channel? On działa tylko z parzystą ilośćią kości a do tego wszystkie kości muszą być bardzo podobne.

a gdzie to sie wylancza???

no tamte 2 kosci to jedna jest jednostronna,druga dwustronna…ale robilem rozne kombinacje koścmi aby jakos uruchomic ta kosc 1gb

W czymś takim co się nazywa Basic Input Output System - w skrócie BIOS. :slight_smile:

okej wszystko sie wyjasnilo…bylem w sklepie i wymienilem te ramy na inne i faktycznie byly rabieniete tamte;/ teraz wszystko dziala:) dzieki za pomoc :smiley: temat zamykam…pozdro