GoodRam 1GB Asus p5B. Problem!

(Maniek1990) #1

Witam od roku jestem posiadaczem zestawu:

Intel Core 2 Duo E6400

ASUS P5B

GoodRAM 1GB 667MHz

nVidia GF7900GS 256MB GDDR3

Segate Barracuda 250GB

• napedy optyczne

Chciałem dokupić sobie troszeczkę ramu no i kupiłem dokładnie taką samą kość jaką mam. Niestety po podłączeniu nowej kości do gniazda, komputer odpala, nic nie wyswietla sie na monitorze. PO wyjeciu starej kośi i w jej miejsce zamocowaniu nowej dzieje się tak samo. Stara działa bez zarzutów. Macie propozycje jak zorwiązać mój problem i co jest jego przyczyną? Dokupiona pamięć jest nowiutka, kupiona w sprawdzonym sklepie. Co począć, żeby się cieszyć 2GB ramu?

(PaPuX) #2

Zamontuj pamięci w Dual hanel jeśli nie wystartują to zamontuj je w single chanel.

Sloty masz odpowiednio pokolorowane więc problemu z tym nie bezie.

(Maniek1990) #3

Próbowałem. Jak już pisałem nawet gdy wkładam TYLKO nową kość to komp nie odpala tak jak powinien.

(PaPuX) #4

Przetestuj kość na innej płycie głównej wykluczy to fabryczne jej uszkodzenie.

możliwe też że kupiłeś (z pozoru) taką samą kość aczkolwiek jedna może być buforowana inna nie a twoja płyta obsługuje tylko jeden typ kości.

(Maniek1990) #5

Niestety nie mam możliwości sprawdzenia kości na innej płycie głównej. Kości są identyczne, kupowałem po kodzie producenta. Buforowana czyli? :stuck_out_tongue:

(Maniek1990) #6

Problem rozwiązany! Kość była uszkodzona. Poszedłem, wymienili mi od ręki i działa bez zarzutów. Podejrzewam, że GoodRAM miał jakąś wadliwą serię, bo widizłem, że jeszcze kilkanaście było z takim samym problemem i od razu zostały wymienione.