GoodRam 1GB Asus p5B. Problem!

Witam od roku jestem posiadaczem zestawu:

Intel Core 2 Duo E6400

ASUS P5B

GoodRAM 1GB 667MHz

nVidia GF7900GS 256MB GDDR3

Segate Barracuda 250GB

  • napedy optyczne

Chciałem dokupić sobie troszeczkę ramu no i kupiłem dokładnie taką samą kość jaką mam. Niestety po podłączeniu nowej kości do gniazda, komputer odpala, nic nie wyswietla sie na monitorze. PO wyjeciu starej kośi i w jej miejsce zamocowaniu nowej dzieje się tak samo. Stara działa bez zarzutów. Macie propozycje jak zorwiązać mój problem i co jest jego przyczyną? Dokupiona pamięć jest nowiutka, kupiona w sprawdzonym sklepie. Co począć, żeby się cieszyć 2GB ramu?

Zamontuj pamięci w Dual hanel jeśli nie wystartują to zamontuj je w single chanel.

Sloty masz odpowiednio pokolorowane więc problemu z tym nie bezie.

Próbowałem. Jak już pisałem nawet gdy wkładam TYLKO nową kość to komp nie odpala tak jak powinien.

Przetestuj kość na innej płycie głównej wykluczy to fabryczne jej uszkodzenie.

możliwe też że kupiłeś (z pozoru) taką samą kość aczkolwiek jedna może być buforowana inna nie a twoja płyta obsługuje tylko jeden typ kości.

Niestety nie mam możliwości sprawdzenia kości na innej płycie głównej. Kości są identyczne, kupowałem po kodzie producenta. Buforowana czyli? :stuck_out_tongue:

Problem rozwiązany! Kość była uszkodzona. Poszedłem, wymienili mi od ręki i działa bez zarzutów. Podejrzewam, że GoodRAM miał jakąś wadliwą serię, bo widizłem, że jeszcze kilkanaście było z takim samym problemem i od razu zostały wymienione.