Goodram 533mhz - komp nie startuje


(Bigfix) #1

Witam.

Zakupiłem do swojego komputera drugą kość RAM 512MB PC 4200 GR533D264L4/512 marki GOODRAM- ma takie same parametry jak dotychczasowa. Po zainstalowaniu komputer uruchomił się ale zawiesza zaraz po starcie, nie da się wejść nawet do biosa , za drugim razem wszystko ładnie poszło (tryb dual channels). Przy następnym uruchomieniu sytuacja się powtórzyła (za 3ci razem odpalił, i tak ssamo przy kolejnych próbach). Wyjąłem starą kość i uruchomiłem kompa tylko z nową kością…komputer w ogóle się nie uruchomił (tylko słychać pikanie). Prawdopodobnie nowa kość jest uszkodzona…Czy może jest inny powód???

Zastanawia mnie fakt że w trybie dual Chanel komp czasem działa, a z tą nową kością w ogóle. Ma ktoś jakiś pomysł na tę sytuację?


(PaPuX) #2

Czy kość jest dwustronna czy jednostronna??

Obydwie kości muszą posiadać układy po tych samych stronach laminatu.

nie wszystkie płyty obsługują kości dwustronne jak i odwrotnie


(Afn1) #3

Może zostawiłeś starą kość na pozycji dual i przez to słyszysz pikanie. Zastanawiam się czy po zainstalowaniu nowej kości ramu nie musiałbyś przeinstalować windowsa o ile go używasz. Niech się ktoś jeszcze wypowie co do nowej instalki wina.


(Kaka') #4

irvin proszę popraw tytuł tematu na mówiący konkretnie o problemie. W przypadku zignorowania prośby, temat poleci do kosza.


(McDracullo) #5

:x Jak żyje czegoś takiego nie czytałem.. :expressionless: Co ma piernik do wiatraka to nie wiem. Pozatym BIOS a winda to dwie rózne rzeczy..

opisz pikanie. Odpal kompa ze starą kością i daj większe napięcie na RAM. (1.9V).


(Bigfix) #6

Kości "fizycznie" są prawie takie same... na starej kości banki pamięci są podłóżne, a na nowej kwadratowe. W obydwu kościach są po tej samej stronie.


(McDracullo) #7

Co mają napisane na kostkach? (tych czarnych kwadracikach?) Ja bym ustawił im 1.9V i sprawdził czy działa. ;]


(Bigfix) #8

Jest to krótki dźwiek w równych odstępach czasu. A co do napięcia to w biosie mam ustawione 1.9V (jest to napięci domyślne dla tej płyt głownej) powinnem, zmniejszyć 1.85V?


(McDracullo) #9

irvin idź do kolegi i sprawdź czy kość działa.


(PaPuX) #10

Pierwszy problem to taki że jedna kość może być typu bufered a druga unbufered stąd różnice w obudowie kości BGA.

To nie jest obojętne i prawdopodobnie jednego rodzaju kosci nie obsługuje twoja płyta, mam ten sam problem bo unufered moja płyta obsługuje tylko 1GB ramu a unbufered 3GB.

jest to zmienność w adresowaniu komórek ramu ale to już są sprawy techniczne więc nie jest to raczej problem do rozwiązania