GoodRAM v.s. Kingston - która pamięć lepsza?

(bartek_m0) #1

Pamięci DDR2 której firmy opłaca się bardziej kupić?

(mati75) #2

goodram

(efazeti) #3

jeśli kupując możesz wybierać tylko spośród tych dwóch firm to weź GoodRam

(janiś) #4

jak na ddr2 to lepiej goodram, kingston są dobre na ddr1, na 2 im nie wyszły coś

(Paweł3779) #5

Moim zdaniem lepsze goodram'y. :wink:

(Darth ReX) #6

...

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=3332-23

Myślę, że powinniście to zobaczyć... Kingston w końcu zrobił pamiątki, które robią 1200MHz.

(Yadmiral) #7

Wszyscy (prawie) Szanowni Forumowicze! Zauważyłem, że zachowujecie się, jak społeczność mrówek -

kiedy jedna idzie na prawo, wszyskie zapierniczają za nią. (nie chcę tego nazywać stadem owiec płci męskiej)

Wszyscy macie tak niewiarygodnie identyczne poglądy, że możnaby Was posądzić o komunizm. To - złe,

a tamto - dobre, BO TAK NAPISANO W WIELKIEJ KSIĘDZE FORUM. A może by tak włączyć

indywidualne myślenie..?

(Skicio) #8

ja niedawno kupowałem kompa i wybierałem między goodram a kingstonem... szczerze mówiąc po dyskusji na forum postawiłem na goodramy. Ale jednak mam kingstony i jestem zadowolony. Sprzedawca przy zakupie powiedział, że pamięci GoodRAM miewają często problemy ze współpracą z procesorami od AMD (podstawka AM2). polecił mi kingstony i tak już zostało :slight_smile: nie było jak do tej pory z nimi żadnych problemów :slight_smile:

P.S. dodam, że sprzedawca ten był doświadczonym serwisantem i wiedział o czym mówi :slight_smile:

(mati75) #9

yadmiral , ciekawe rozumowanie.

(Darth ReX) #10

Eeeee...

Ja mam 2 kości goodramów i jedną kingston (z tzw. dobrych serii) i nie widzę problemów z działaniem...

(mati75) #11

ja zauważyłem, że u mnie w mieście sprzedają same kingstony, a goodramy widziałem tylko w jednym sklepie za ... 75 zł. Trochę przesada bo na agito za 45 są. chodzi o 1 GB 800 GHz

(Mirekgw) #12

Miałem na początku Kingston -teraz mam GoodRAM i nie widzę różnicy.

(Darth ReX) #13

W podkręcaniu ta różnica wychodzi, goodramy są robione najczęściej na starych wersjach micronów, toteż można z nich pocisnąć ok. 1000MHz.

Z kingstonami tak dobrze nie jest.

(Kuba Kolodziejczyk) #14

no nie powiem bo mam juz 2 kingstony, i jakos tamte 900cl4 a teraz nowe 980cl5 , a dla niekumatych kingstony sa czesto na elpidach

(kijek) #15

GoodRam, ponieważ sam używam.

(Kuba Kolodziejczyk) #16

to może napiszecie ile goodramy robią po oc wasze, bo argument bo sam mam jest nie trafny

(Darth ReX) #17

Goodramy potrafią dojechać do 1000MHz na CL5, sporo z nich jest robionych na niegdyś dobrych do o/c Micronach D8.

(Kuba Kolodziejczyk) #18

kingstony też potrafią zrobić 1000cl5, własnie sprawdziłem u siebie i idzie, a wiekszość kingstonów jest robiona na elpidach, podsumowując czy wezmie Kingstony, czy Goodramy, bedzie zadowolony, Peace

(Darth ReX) #19

Zależy, bo kingstony 667MHz są w stanie wykręcić się do tego poziomu, ale z 800-tkami już jest problem.

(Kuba Kolodziejczyk) #20

szczerze powiem, że własnie to moje kingstony wczesniejsze i dzisiejsze to 667 , więc o 800 opini nie wyraże