Google Ads pobiera środki z konta bez mojej zgody

Witam, przychodzę z dość nieciekawym tematem który mnie dotknął. Z mojego konta bankowego przez parę miesięcy znikały pieniądze co dopiero zauważyłem przez brak wchodzenia w historię wydatków. Okazuje się że przelewy są zatytułowane jako „GOOGLE *SERVICES” więc poszperałem i okazało się że pieniądze szły na google ads, nawet nie wiedziałem że takie coś mam założone tam … Ktoś wie co mógłbym zrobić aby odzyskać środki (w moich oczach zabrane bez mojej zgody) i anulować przyszłe nieautoryzowane wydatki? Dla jasności pieniądze zostały pobierane z karty, którą mam podpięta żeby płacić przez google pay. Proszę o pomoc.

Najpierw sprawdź jakie są to kwoty i za co.
Być może jedno z twoich urządzeń z autoryzacją twojego konta Google są wykorzystywane do kupowania aplikacji / wspomagaczy gier itp.
W takim wypadku warto je zablokować.

Na zwrot raczej nie licz, bo są to płatności autoryzowane przez twoje hasło.

PS: Google ADS to reklamy związane z prowadzeniem działalności via firma.

1 polubienie

Jestem pewien że to google ads a nie jakaś płatność autoryzowana przeze mnie bo mam ustawione żeby zawsze podawać hasło przy płaceniu za cokolwiek a do konta mam dostęp tylko ja i nie przypominam sobie takich zakupów przez ostatnie kilka miesięcy. Na stronie google ads pokazuje mi w podsumowaniu płatności koszty w wysokości 1 354,02 zł a ostatnia jednorazowa płatność wynosi 800 zł a na pewno nie wydawałem jednorazowo 800 zł (sprawdziłem w banku i kwota jest identyczna oraz tytuł GOOGLE *SERVICES) ostatnio płacąc za cokolwiek przez google.
Dodam że na stronie google ads mam rozpoczęte kampanie o których nie miałem pojęcia od pierwszego razu gdy wszedłem na stronę google ads
image

Czy nadal w tej sytuacji szanse na odzyskanie środków są zerowe?

Raczej zerowe.

Na początek zmień hasło, włącz autoryzację i wyłącz te kampanie.

Jeśli te akcje dotyczyły promowania filmów, to sprawdź czy twoich czy kogoś innego :smiley:

1 polubienie

Wyłączyłem od razu a weryfikacje dwuetapową miałem już od dłuższego czasu. Nawet nie umiem się poruszać po tej stronie, możesz pomóc? Nawet nie wiem gdzie wejść a siedzę już nad tym parę minut. Ja żadnych filmów na YouTube nie mam publicznie udostępnionych jeśli o tym mówisz.

Jedyne co znalazłem to link do takiego filmu w jednej z kampanii WHISPERS - One Minute Short Film Contest | Film Riot/Filmstro - YouTube

@wezaluketek


Hasła:

Dodatkowo:

2 polubienia

Poszukałem trochę na reddicie i dokopałem się do podobnej sytuacji gdzie ktoś odpowiedział że to włam na konto.

Ten temat został automatycznie zamknięty 90 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.